Yritysprofiili

Cycling Studio 360 Oy

Cycling Studio 360 Oy:n kotipaikka on Varkaus. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-10. Toimiala on muualla luokittelematon henkilökohtaisten ja taloustavaroiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €154,658 ja liikevoitto €6,444.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3117067-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3117067-8
Toimiala
Muualla luokittelematon henkilökohtaisten ja taloustavaroiden korjaus ja huolto
Kunta
Varkaus
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-02-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-02-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pajatie 4, 78850, Varkaus

Postiosoite: Sepänkuja 4, 78870, Varkaus

Verkkosivu: https://www.cyclingstudio360.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Cycling Studio 360 Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Cycling Studio 360 Oy:n sijaintipaikkakunta on Varkaus. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-02-10. Toimiala on muualla luokittelematon henkilökohtaisten ja taloustavaroiden korjaus ja huolto. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €154,658 ja liikevoitto €6,444. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €154,658 sekä tilikauden tulokseksi €4,987. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +23.0%, liikevoittoprosentti +4.2% ja omavaraisuusaste +37.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys23.0%
Liikevoittoprosentti4.2%
Omavaraisuusaste37.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€42,198Edellinen: €23,199
Rahat ja pankkisaamiset€3,801Edellinen: €3,528
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,428Edellinen: €6,957
Oma pääoma€21,415Edellinen: €12,418
Velat€35,089Edellinen: €23,815
Vaihtuvat vastaavat€53,817Edellinen: €32,650
Current liabilities€33,089Edellinen: €23,015
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€125,719
2024-12-31
€154,658
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€7,102
2024-12-31
€6,444
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€5,462
2024-12-31
€4,987
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€36,233
2024-12-31
€56,505
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
47/100 · Nousussa
37.9 %2024-12-31: 34.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
46/100 · Nousussa
1.39x2024-12-31: 1.16x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
60/100 · Laskussa
4.2 %2024-12-31: 5.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste34.3 %37.9 %
Maksuvalmius1.16x1.39x
Liikevoitto-%5.7 %4.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3117067-8
ALV-tunnusFI31170678
EU-tunnusFIFPRO.3117067-8
KuntaVarkaus
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-02-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-02-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-02-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-02-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväCycling Studio 360 Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
199 verrokkia
Omavaraisuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika76 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika50 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-21 13.1271/100 · v0.14
B1 → A3 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1462/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1462/100 · v0.13
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
66/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-18.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Cycling Studio 360 Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.