Yritysprofiili

Demirtas Restaurants Oy

Demirtas Restaurants Oy:n kotipaikka on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-21. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €50,308 ja liikevoitto €873.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3432547-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3432547-9
Toimiala
Työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta
Kunta
Porvoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-03-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-03-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Niittysyrjäntie 13, 06150, Porvoo

Tietoa yrityksestä Demirtas Restaurants Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Demirtas Restaurants Oy:n sijaintipaikkakunta on Porvoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-21. Toimiala on työvoiman vuokraus ja muu henkilöstön hankintapalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €50,308 ja liikevoitto €873. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €50,308 sekä tilikauden tulokseksi €601. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +3.2%, liikevoittoprosentti +1.7% ja omavaraisuusaste +9.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys3.2%
Liikevoittoprosentti1.7%
Omavaraisuusaste9.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€3,826Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€48,365Edellinen: €13,361
Edellisten tilikausien voitto/tappio€11,601Edellinen: €0
Oma pääoma€12,202Edellinen: €15,853
Velat€118,149Edellinen: €329
Vaihtuvat vastaavat€52,626Edellinen: €13,361
Current liabilities€118,149Edellinen: €329
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€48,726
2025-02-28
€50,308
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€15,858
2025-02-28
€873
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€15,853
2025-02-28
€601
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€16,181
2025-02-28
€130,351
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
12/100 · Laskussa
9.4 %2025-02-28: 98.0 %
MaksuvalmiusHeikko
15/100 · Laskussa
0.44x2025-02-28: 40.67x
Liikevoitto-%Välttävä
54/100 · Laskussa
1.7 %2025-02-28: 32.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste98.0 %9.4 %
Maksuvalmius40.67x0.44x
Liikevoitto-%32.5 %1.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3432547-9
ALV-tunnusFI34325479
EU-tunnusFIFPRO.3432547-9
KuntaPorvoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-03-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-03-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-08-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-08-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiDemirtas Restaurants Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä34/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
80 verrokkia
Omavaraisuus31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Kannattavuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika185 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika212 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-10-1734/100 · v0.15
C → C
C
2026-09-19 06.4334/100 · v0.14
C → C · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1430/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1430/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
16/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-05.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Demirtas Restaurants Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.