Yritysprofiili

Dent Linda Oy

Dent Linda Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-30. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €187,911 ja liikevoitto €40,901.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3372051-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3372051-4
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tuluskuja 10 B, 01670, Vantaa

Tietoa yrityksestä Dent Linda Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Dent Linda Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-30. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €187,911 ja liikevoitto €40,901. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €187,911 sekä tilikauden tulokseksi €32,509. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -1.2%, liikevoittoprosentti +21.8% ja omavaraisuusaste +92.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-1.2%
Liikevoittoprosentti21.8%
Omavaraisuusaste92.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€53,403Edellinen: €31,694
Edellisten tilikausien voitto/tappio€33,395Edellinen: €0
Oma pääoma€65,904Edellinen: €36,295
Velat€5,444Edellinen: €3,776
Vaihtuvat vastaavat€70,599Edellinen: €39,370
Current liabilities€5,444Edellinen: €3,776
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€190,133
2024-09-30
€187,911
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€45,397
2024-09-30
€40,901
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€36,295
2024-09-30
€32,509
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€40,071
2024-09-30
€71,348
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
92.4 %2024-09-30: 90.6 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
9.81x2024-09-30: 8.39x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
21.8 %2024-09-30: 23.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste90.6 %92.4 %
Maksuvalmius8.39x9.81x
Liikevoitto-%23.9 %21.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3372051-4
EU-tunnusFIFPRO.3372051-4
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväDent Linda Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
83 verrokkia
Omavaraisuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus39%
Heikompi kuin 61 % verrokeista
Maksuvalmius71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu27%
Heikompi kuin 73 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika29 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika23 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1783/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-22 07.3483/100 · v0.14
B1 → A2 · +23 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
B2 → B1 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
22.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Dent Linda Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.