Yritysprofiili

Dice Instruments Oy

Dice Instruments Oy:n kotipaikka on Rovaniemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-21. Toimiala on muiden sähkölaitteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €73,135 ja liikevoitto -€14,291.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3352078-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3352078-2
Toimiala
Muiden sähkölaitteiden valmistus
Kunta
Rovaniemi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-03-21
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-03-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Varikkotie 21 A, 96100, Rovaniemi

Postiosoite: Varikkotie 21, 96100, Rovaniemi

Tietoa yrityksestä Dice Instruments Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Dice Instruments Oy:n sijaintipaikkakunta on Rovaniemi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-03-21. Toimiala on muiden sähkölaitteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €73,135 ja liikevoitto -€14,291. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €73,135 sekä tilikauden tulokseksi -€16,915. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2087.0%, liikevoittoprosentti -19.5% ja omavaraisuusaste +24.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2087.0%
Liikevoittoprosentti-19.5%
Omavaraisuusaste24.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €1,350
Rahat ja pankkisaamiset€1,574Edellinen: €1,376
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€74,074Edellinen: -€3,846
Oma pääoma€9,011Edellinen: €25,926
Velat€27,536Edellinen: €58,469
Vaihtuvat vastaavat€2,922Edellinen: €17,452
Current liabilities€11,446Edellinen: €58,469
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€3,344
2024-12-31
€73,135
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€68,781
2024-12-31
-€14,291
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€70,228
2024-12-31
-€16,915
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€84,395
2024-12-31
€36,547
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
31/100 · Laskussa
24.7 %2024-12-31: 30.7 %
MaksuvalmiusHeikko
5/100 · Nousussa
0.14x2024-12-31: 0.02x
Liikevoitto-%Heikko
1/100 · Nousussa
-19.5 %2024-12-31: -1465.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste30.7 %24.7 %
Maksuvalmius0.02x0.14x
Liikevoitto-%-1465.3 %-19.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3352078-2
ALV-tunnusFI33520782
EU-tunnusFIFPRO.3352078-2
KuntaRovaniemi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-03-21Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-03-21Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-09-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaDice Instruments Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-25
Mallin pistemäärä44/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
243 verrokkia
Omavaraisuus33%
Heikompi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus24%
Heikompi kuin 76 % verrokeista
Maksuvalmius52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika143 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-25 16.1744/100 · v0.14
B3 → B3 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1545/100 · v0.14
B2 → B3 · -6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1451/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-25
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
43/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Dice Instruments Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.