Yritysprofiili

Earlake Oy Ab

Earlake Oy Ab:n kotipaikka on Mustasaari. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-22. Toimiala on työvaatteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €4,985 ja liikevoitto €874.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3416778-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3416778-1
Toimiala
Työvaatteiden valmistus
Kunta
Mustasaari
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-01-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-01-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vanha Karperöntie 6 A 1, 65610, Mustasaari

Tietoa yrityksestä Earlake Oy Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Earlake Oy Ab:n sijaintipaikkakunta on Mustasaari. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-01-22. Toimiala on työvaatteiden valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €4,985 ja liikevoitto €874. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €4,985 sekä tilikauden tulokseksi €640. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -31.6%, liikevoittoprosentti +17.5% ja omavaraisuusaste +33.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-31.6%
Liikevoittoprosentti17.5%
Omavaraisuusaste33.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€996Edellinen: €452
Rahat ja pankkisaamiset€970Edellinen: €709
Edellisten tilikausien voitto/tappio€339Edellinen: €0
Oma pääoma€979Edellinen: €339
Velat€1,908Edellinen: €1,263
Vaihtuvat vastaavat€2,887Edellinen: €1,602
Current liabilities€1,908Edellinen: €1,263
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€7,286
2024-12-31
€4,985
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€423
2024-12-31
€874
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€339
2024-12-31
€640
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€1,602
2024-12-31
€2,887
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
42/100 · Nousussa
33.9 %2024-12-31: 21.1 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
34/100 · Nousussa
1.03x2024-12-31: 0.92x
Liikevoitto-%Hyvä
94/100 · Nousussa
17.5 %2024-12-31: 5.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste21.1 %33.9 %
Maksuvalmius0.92x1.03x
Liikevoitto-%5.8 %17.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3416778-1
ALV-tunnusFI34167781
EU-tunnusFIFPRO.3416778-1
KuntaMustasaari
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-01-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-01-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-01-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-01-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaEarlake Oy Ab
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-10-02
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
217 verrokkia
Omavaraisuus41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika132 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika133 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-02 13.1361/100 · v0.14
B3 → B1 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1541/100 · v0.14
B2 → B3 · -9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-02
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Earlake Oy Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.