Yritysprofiili

Eficaz Capital Oy

Eficaz Capital Oy:n kotipaikka on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-11-26. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €120,744 ja liikevoitto €43,330.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2300118-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2300118-8
Toimiala
Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Kunta
Tuusula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-11-26
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-11-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rantatie 100, 04310, Tuusula

Tietoa yrityksestä Eficaz Capital Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Eficaz Capital Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-11-26. Toimiala on arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €120,744 ja liikevoitto €43,330. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €120,744 sekä tilikauden tulokseksi €35,672. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +14.0%, liikevoittoprosentti +35.9% ja omavaraisuusaste +99.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys14.0%
Liikevoittoprosentti35.9%
Omavaraisuusaste99.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€126,031Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€1,133,118Edellinen: €304,365
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,071,454Edellinen: €4,360,611
Oma pääoma€4,110,125Edellinen: €4,174,454
Velat€16,525Edellinen: €124,893
Vaihtuvat vastaavat€1,153,537Edellinen: €375,440
Current liabilities€16,525Edellinen: €65,598
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€105,904
2024-12-31
€120,744
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€209,958
2024-12-31
€43,330
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€189,157
2024-12-31
€35,672
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€4,299,346
2024-12-31
€4,126,650
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
99.6 %2024-12-31: 97.1 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
68.57x2024-12-31: 4.64x
Liikevoitto-%Hyvä
94/100 · Nousussa
17.6 %2024-12-31: -198.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste97.1 %99.6 %
Maksuvalmius4.64x68.57x
Liikevoitto-%-198.3 %17.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2300118-8
EU-tunnusFIFPRO.2300118-8
KuntaTuusula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-11-26Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2009-11-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2009-12-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A1
ErinomainenEficaz Capital Oy
Luokitus nousiA3 → A1 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä91/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
291 verrokkia
Omavaraisuus99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Kannattavuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Maksuvalmius99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika56 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika54 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A1
2026-09-20 17.2191/100 · v0.14
A3 → A1 · +16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1475/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1475/100 · v0.13
B1 → A3 · +10 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1365/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
88/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 16 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
78/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

19 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Eficaz Capital Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.