Yritysprofiili

ELMIRA Solutions Oy

ELMIRA Solutions Oy:n kotipaikka on Siltakylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-01. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €225,331 ja liikevoitto €54,256.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3436204-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3436204-2
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Siltakylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-04-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-03-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lillängintie 10, 49220, Siltakylä

Tietoa yrityksestä ELMIRA Solutions Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

ELMIRA Solutions Oy:n sijaintipaikkakunta on Siltakylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-01. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €225,331 ja liikevoitto €54,256. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €225,331 sekä tilikauden tulokseksi €43,520. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +176.4%, liikevoittoprosentti +24.1% ja omavaraisuusaste +69.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys176.4%
Liikevoittoprosentti24.1%
Omavaraisuusaste69.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€81,386Edellinen: €28,502
Edellisten tilikausien voitto/tappio€26,798Edellinen: €0
Oma pääoma€70,318Edellinen: €26,798
Velat€30,670Edellinen: €9,233
Vaihtuvat vastaavat€100,988Edellinen: €36,032
Current liabilities€30,670Edellinen: €9,233
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€81,535
2024-12-31
€225,331
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€33,543
2024-12-31
€54,256
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€26,798
2024-12-31
€43,520
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€36,032
2024-12-31
€100,988
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
87/100 · Laskussa
69.6 %2024-12-31: 74.4 %
MaksuvalmiusHyvä
88/100 · Laskussa
2.65x2024-12-31: 3.09x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
24.1 %2024-12-31: 41.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste74.4 %69.6 %
Maksuvalmius3.09x2.65x
Liikevoitto-%41.1 %24.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3436204-2
ALV-tunnusFI34362042
EU-tunnusFIFPRO.3436204-2
KuntaSiltakylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-03-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-03-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-04-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-04-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2025-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväELMIRA Solutions Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä81/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
45 verrokkia
Omavaraisuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus56%
Parempi kuin 56 % verrokeista
Maksuvalmius91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika157 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1881/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-01 22.1881/100 · v0.14
B3 → A2 · +32 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1549/100 · v0.14
B2 → B3 · -5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
37/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-03-18

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

ELMIRA Solutions Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.