Yritysprofiili

Emsami Oy Pori

Emsami Oy Pori:n kotipaikka on Nakkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-04-08. Toimiala on tavaratieliikenteen terminaalitoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €365,003 ja liikevoitto €62,411.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2613422-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2613422-6
Toimiala
Tavaratieliikenteen terminaalitoiminta
Kunta
Nakkila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-04-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-03-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Yrjöntie 1 A, 29250, Nakkila

Puhelin: +358449817227Lähdehavainto

Verkkosivu: https://emsami.deLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Holm Kristian ErikVarsinainen jäsen
Holm Miikka-Matias ErikVarajäsen

Tietoa yrityksestä Emsami Oy Pori

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Emsami Oy Pori:n sijaintipaikkakunta on Nakkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-04-08. Toimiala on tavaratieliikenteen terminaalitoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-03-31 liikevaihto oli €365,003 ja liikevoitto €62,411. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-03-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €365,003 sekä tilikauden tulokseksi €49,826. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +30.8%, liikevoittoprosentti +17.1% ja omavaraisuusaste +79.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-03-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys30.8%
Liikevoittoprosentti17.1%
Omavaraisuusaste79.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€10,982Edellinen: €1,080
Rahat ja pankkisaamiset€42,662Edellinen: €27,925
Edellisten tilikausien voitto/tappio€73,078Edellinen: €33,252
Oma pääoma€125,404Edellinen: €78,498
Velat€32,132Edellinen: €42,502
Vaihtuvat vastaavat€66,827Edellinen: €54,692
Current liabilities€32,132Edellinen: €42,502
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€27,096
2022-03-31
€120,329
2024-03-31
€279,000
2025-03-31
€365,003
2026-03-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€34,023
2024-03-31
€53,140
2025-03-31
€62,411
2026-03-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€1,359
2022-03-31
€27,149
2024-03-31
€42,746
2025-03-31
€49,826
2026-03-31
Varat -kehitys4 kautta
€27,187
2022-03-31
€59,842
2024-03-31
€121,000
2025-03-31
€157,537
2026-03-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
99/100 · Nousussa
79.6 %2025-03-31: 64.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
44/100 · Nousussa
1.33x2025-03-31: 0.66x
Liikevoitto-%Hyvä
92/100 · Laskussa
16.6 %2025-03-31: 19.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-03-312024-03-312025-03-312026-03-31
Omavaraisuusaste43.5 %61.1 %64.9 %79.6 %
Maksuvalmius--0.66x1.33x
Liikevoitto-%-28.3 %19.0 %16.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2613422-6
ALV-tunnusFI26134226
EU-tunnusFIFPRO.2613422-6
KuntaNakkila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2014-04-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2014-04-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2014-04-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Holm Kristian ErikVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Holm Miikka-Matias ErikVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväEmsami Oy Pori
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
81 verrokkia
Omavaraisuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu90%
Parempi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika50 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika62 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
3 arviota
A2
2026-10-1782/100 · v0.15
A2 → A2 · +2 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Paranee
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Paranee
A2
2026-09-1580/100 · v0.14
A2 → A2
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A2
2026-09-1480/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-06-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-03-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Emsami Oy Pori -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.