Yritysprofiili

Encore Music Oy

Encore Music Oy:n kotipaikka on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2004-10-15. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €20,807 ja liikevoitto €6,756.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1916305-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1916305-3
Toimiala
Muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Kunta
Hyvinkää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2004-10-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2004-09-08
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tiililammentie 4, 05830, Hyvinkää

Tietoa yrityksestä Encore Music Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Encore Music Oy:n sijaintipaikkakunta on Hyvinkää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2004-10-15. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €20,807 ja liikevoitto €6,756. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €20,807 sekä tilikauden tulokseksi €13,687. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +18.6%, liikevoittoprosentti +32.5% ja omavaraisuusaste -87.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys18.6%
Liikevoittoprosentti32.5%
Omavaraisuusaste-87.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,065Edellinen: €1,250
Rahat ja pankkisaamiset€7,424Edellinen: €33,447
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€39,865Edellinen: -€46,531
Oma pääoma-€17,178Edellinen: -€30,865
Velat€36,778Edellinen: €80,049
Vaihtuvat vastaavat€8,352Edellinen: €34,186
Current liabilities€36,778Edellinen: €80,049
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€17,541
2024-12-31
€20,807
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€6,674
2024-12-31
€6,756
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€6,665
2024-12-31
€13,687
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€49,184
2024-12-31
€19,601
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-87.6 %2024-12-31: -62.8 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Laskussa
0.20x2024-12-31: 0.42x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
30.9 %2024-12-31: 35.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-62.8 %-87.6 %
Maksuvalmius0.42x0.20x
Liikevoitto-%35.5 %30.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1916305-3
ALV-tunnusFI19163053
EU-tunnusFIFPRO.1916305-3
KuntaHyvinkää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2004-08-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2004-10-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2004-11-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-07-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväEncore Music Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä53/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1002 verrokkia
Omavaraisuus10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Kannattavuus83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Maksuvalmius48%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika107 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika101 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-10-1753/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-17 23.4053/100 · v0.14
B1 → B2 · -16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1469/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1469/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
67/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 22 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-17

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Encore Music Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.