Yritysprofiili

Ensio Lab Oy

Ensio Lab Oy:n kotipaikka on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-08. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €21,884 ja liikevoitto -€2,798.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3437317-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3437317-1
Toimiala
Taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
Kunta
Kotka
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-04-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-03-25
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lohentie 6, 48800, Kotka

Tietoa yrityksestä Ensio Lab Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Ensio Lab Oy:n sijaintipaikkakunta on Kotka. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-04-08. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €21,884 ja liikevoitto -€2,798. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €21,884 sekä tilikauden tulokseksi -€2,808. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +68.9%, liikevoittoprosentti -12.8% ja omavaraisuusaste +0.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys68.9%
Liikevoittoprosentti-12.8%
Omavaraisuusaste0.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€1,541Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€74Edellinen: €1,512
Edellisten tilikausien voitto/tappio€2,814Edellinen: €0
Oma pääoma€7Edellinen: €2,814
Velat€3,078Edellinen: €2,234
Vaihtuvat vastaavat€3,084Edellinen: €5,048
Current liabilities€3,078Edellinen: €2,234
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€12,954
2024-12-31
€21,884
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,867
2024-12-31
-€2,798
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,814
2024-12-31
-€2,808
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€5,048
2024-12-31
€3,084
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
0.2 %2024-12-31: 55.8 %
MaksuvalmiusVälttävä
17/100 · Laskussa
0.52x2024-12-31: 0.68x
Liikevoitto-%Heikko
18/100 · Laskussa
-12.8 %2024-12-31: 29.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste55.8 %0.2 %
Maksuvalmius0.68x0.52x
Liikevoitto-%29.9 %-12.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3437317-1
EU-tunnusFIFPRO.3437317-1
KuntaKotka
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-04-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-04-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiEnsio Lab Oy
Luokitus laskiB2 → C · uusi analyysi 2026-09-21
Mallin pistemäärä34/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika163 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika142 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-09-21 04.1434/100 · v0.14
B2 → C · -17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1451/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1451/100 · v0.13
B2 → B2 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-21
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
29/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-02.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Ensio Lab Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.