Yritysprofiili

Eyemaker's Finland Oy

Eyemaker's Finland Oy:n kotipaikka on Lammi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1989-05-17. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €734,778 ja liikevoitto €442,708.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0727186-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0727186-6
Toimiala
Muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Kunta
Lammi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1989-05-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1989-01-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Koskuentie 127, 16900, Lammi

Puhelin: +358400403948Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.eyemakers.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Fryckman Rolf MikkoToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä Eyemaker's Finland Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Eyemaker's Finland Oy:n sijaintipaikkakunta on Lammi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1989-05-17. Toimiala on muualla luokittelematon muu rahoituspalvelutoiminta pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €734,778 ja liikevoitto €442,708. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €734,778 sekä tilikauden tulokseksi €1,106,294. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -30.6%, liikevoittoprosentti +60.3% ja omavaraisuusaste +91.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-30.6%
Liikevoittoprosentti60.3%
Omavaraisuusaste91.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€4,760Edellinen: €4,360
Inventory€2,458,413Edellinen: €1,889,187
Rahat ja pankkisaamiset€167,384Edellinen: €157,967
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,462,813Edellinen: €4,628,695
Oma pääoma€5,614,607Edellinen: €4,694,313
Velat€542,992Edellinen: €1,446,035
Vaihtuvat vastaavat€2,990,110Edellinen: €2,990,033
Current liabilities€285,784Edellinen: €256,543
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€1,982,295
2022-12-31
€1,083,161
2023-12-31
€1,058,466
2024-12-31
€734,778
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys4 kautta
-€532,062
2022-12-31
-€593,692
2023-12-31
€21,218
2024-12-31
€442,708
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€621,011
2022-12-31
-€198,124
2023-12-31
€20,118
2024-12-31
€1,106,294
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€7,045,670
2022-12-31
€6,595,106
2023-12-31
€6,140,348
2024-12-31
€6,157,599
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
91.2 %2024-12-31: 76.5 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
9.19x2024-12-31: 7.98x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
59.9 %2024-12-31: 2.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste79.5 %76.4 %76.5 %91.2 %
Maksuvalmius--7.98x9.19x
Liikevoitto-%-26.6 %-54.6 %2.0 %59.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0727186-6
EU-tunnusFIFPRO.0727186-6
KuntaLammi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1989-01-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1989-05-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
1996-01-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Fryckman Rolf MikkoToimitusjohtajaLähteitä: 5 · Luottamus: 78%
Fryckman Rolf MikkoPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Fryckman Anna MariaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Yrjölä Tea JaninaVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Matias LauniemiPäävastuullinen tilintarkastajaLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväEyemaker's Finland Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä86/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
77 verrokkia
Omavaraisuus61%
Parempi kuin 61 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika114 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika122 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-10-17 05.4986/100 · v0.14
A3 → A2 · +9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1577/100 · v0.14
A3 → A3
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
A3
2026-09-1477/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
89/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 37 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
84/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Eyemaker's Finland Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.