Yritysprofiili

Eyesap Solutions Oy

Eyesap Solutions Oy:n kotipaikka on Rusko. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-13. Toimiala on sähkötekninen suunnittelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €184,862 ja liikevoitto €60,653.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2828072-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2828072-9
Toimiala
Sähkötekninen suunnittelu
Kunta
Rusko
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-04-13
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-04-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Perkontie 20, 21290, Rusko

Tietoa yrityksestä Eyesap Solutions Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Eyesap Solutions Oy:n sijaintipaikkakunta on Rusko. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-04-13. Toimiala on sähkötekninen suunnittelu. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €184,862 ja liikevoitto €60,653. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €184,862 sekä tilikauden tulokseksi €49,857. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -2.4%, liikevoittoprosentti +32.8% ja omavaraisuusaste +61.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-2.4%
Liikevoittoprosentti32.8%
Omavaraisuusaste61.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€44,107Edellinen: €68,969
Edellisten tilikausien voitto/tappio€197,045Edellinen: €176,748
Oma pääoma€249,402Edellinen: €216,895
Velat€153,474Edellinen: €161,949
Vaihtuvat vastaavat€152,040Edellinen: €135,290
Current liabilities€90,757Edellinen: €80,187
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€189,444
2024-09-30
€184,862
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€46,770
2024-09-30
€60,653
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€37,647
2024-09-30
€49,857
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€378,843
2024-09-30
€402,876
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
77/100 · Nousussa
61.9 %2024-09-30: 57.3 %
MaksuvalmiusHeikko
16/100 · Laskussa
0.49x2024-09-30: 0.86x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
32.8 %2024-09-30: 24.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste57.3 %61.9 %
Maksuvalmius0.86x0.49x
Liikevoitto-%24.7 %32.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2828072-9
ALV-tunnusFI28280729
EU-tunnusFIFPRO.2828072-9
KuntaRusko
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-04-13Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-04-13Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2017-05-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2017-05-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväEyesap Solutions Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-29
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
270 verrokkia
Omavaraisuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Maksuvalmius46%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika281 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika194 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-29 15.5076/100 · v0.14
B1 → A3 · +14 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1562/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-29
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 9 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
67/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-01-14

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Eyesap Solutions Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.