Yritysprofiili

Family Creatives Oy

Family Creatives Oy:n kotipaikka on Vaajakoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-09-02. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €70,528 ja liikevoitto -€9,931.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3021530-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3021530-1
Toimiala
Muu mainostoimistojen toiminta
Kunta
Vaajakoski
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-09-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-08-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kirkkotie 5 as. 18, 40800, Vaajakoski

Verkkosivu: https://www.familycreatives.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Family Creatives Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Family Creatives Oy:n sijaintipaikkakunta on Vaajakoski. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-09-02. Toimiala on muu mainostoimistojen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-02-28 liikevaihto oli €70,528 ja liikevoitto -€9,931. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-02-28 ja osoittaa liikevaihdoksi €70,528 sekä tilikauden tulokseksi -€9,788. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -38.4%, liikevoittoprosentti -14.1% ja omavaraisuusaste +23.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-02-28

Tuodut kaudet7
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-38.4%
Liikevoittoprosentti-14.1%
Omavaraisuusaste23.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€11,098Edellinen: €13,053
Edellisten tilikausien voitto/tappio€13,939Edellinen: €13,241
Oma pääoma€4,150Edellinen: €13,939
Velat€13,596Edellinen: €13,189
Vaihtuvat vastaavat€17,747Edellinen: €27,127
Current liabilities€13,596Edellinen: €13,189
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€114,455
2025-02-28
€70,528
2026-02-28
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,030
2025-02-28
-€9,931
2026-02-28
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€698
2025-02-28
-€9,788
2026-02-28
Varat -kehitys2 kautta
€27,127
2025-02-28
€17,747
2026-02-28

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
29/100 · Laskussa
23.4 %2025-02-28: 51.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
27/100 · Laskussa
0.82x2025-02-28: 0.99x
Liikevoitto-%Heikko
15/100 · Laskussa
-14.1 %2025-02-28: 0.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-02-282026-02-28
Omavaraisuusaste51.4 %23.4 %
Maksuvalmius0.99x0.82x
Liikevoitto-%0.9 %-14.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3021530-1
ALV-tunnusFI30215301
EU-tunnusFIFPRO.3021530-1
KuntaVaajakoski
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-08-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2019-08-30Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-08-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-09-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-09-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiFamily Creatives Oy
Luokitus ennallaanC · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä39/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
66 verrokkia
Omavaraisuus26%
Heikompi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika152 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika172 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
C
2026-10-1839/100 · v0.15
C → C
C
2026-10-02 22.2739/100 · v0.14
B1 → C · -21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-02-28).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1560/100 · v0.14
B2 → B1 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1458/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
60/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
2.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-05

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

7 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-02-28

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-05.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Family Creatives Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.