Yritysprofiili

Farfisa Finland Oy

Farfisa Finland Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-03-27. Toimiala on muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €8,000 ja liikevoitto €2,000.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2468629-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2468629-7
Toimiala
Muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-03-27
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-03-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tammistonkatu 7 A 12, 01520, Vantaa

Puhelin: +358503232330Lähdehavainto

Verkkosivu: https://www.farfisa.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Närhi Jouni MikaelVarsinainen jäsen

Tietoa yrityksestä Farfisa Finland Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Farfisa Finland Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-03-27. Toimiala on muualla luokittelematon turvallisuuspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €8,000 ja liikevoitto €2,000. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €8,000 sekä tilikauden tulokseksi €2,000. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +14.3%, liikevoittoprosentti +25.0% ja omavaraisuusaste +100.0%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimiala on turva-alan järjestelmien maahantuonti, myynti, asennus ja huolto.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys14.3%
Liikevoittoprosentti25.0%
Omavaraisuusaste100.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Henkilöstö1Edellinen: Ei vertailuarvoa
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€33,000
2021-12-31
€25,000
2022-12-31
€11,000
2023-12-31
€7,000
2024-12-31
€8,000
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€1,000
2021-12-31
-€4,000
2022-12-31
€1,000
2023-12-31
-€2,000
2024-12-31
€2,000
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys5 kautta
€1,000
2021-12-31
-€4,000
2022-12-31
€1,000
2023-12-31
-€2,000
2024-12-31
€2,000
2025-12-31
Varat -kehitys5 kautta
€17,000
2021-12-31
€16,000
2022-12-31
€10,000
2023-12-31
€8,000
2024-12-31
€10,000
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Vakaa
100.0 %2024-12-31: 100.0 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Vakaa
0.00x2024-12-31: 0.00x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
25.0 %2024-12-31: -28.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste94.1 %81.3 %91.7 %100.0 %100.0 %
Maksuvalmius5.00x2.67x4.00x0.00x0.00x
Liikevoitto-%3.0 %-16.0 %9.1 %-28.6 %25.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2468629-7
ALV-tunnusFI24686297
EU-tunnusFIFPRO.2468629-7
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-03-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2012-03-27Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2012-04-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2012-04-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Närhi Jouni MikaelVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväFarfisa Finland Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä76/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
4930 verrokkia
Omavaraisuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
A3
2026-10-1776/100 · v0.15
B1 → A3 · +14 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Paranee
B1
2026-09-2162/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
42/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 14 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
21.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-27

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Farfisa Finland Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.