Yritysprofiili

Fast Access Scandinavia Oy Ltd

Fast Access Scandinavia Oy Ltd:n kotipaikka on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-31. Toimiala on rakennuskoneiden ja -laitteiden vuokraus ja leasing. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €365,050 ja liikevoitto €17,486.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3367775-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3367775-5
Toimiala
Rakennuskoneiden ja -laitteiden vuokraus ja leasing
Kunta
Klaukkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-05-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-26
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Sammalrinne 4 A 4, 01820, Klaukkala

Tietoa yrityksestä Fast Access Scandinavia Oy Ltd

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Fast Access Scandinavia Oy Ltd:n sijaintipaikkakunta on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-05-31. Toimiala on rakennuskoneiden ja -laitteiden vuokraus ja leasing. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €365,050 ja liikevoitto €17,486. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €365,050 sekä tilikauden tulokseksi €17,362. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +239.3%, liikevoittoprosentti +4.8% ja omavaraisuusaste +100.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys239.3%
Liikevoittoprosentti4.8%
Omavaraisuusaste100.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€360Edellinen: €1,055
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€15,537Edellinen: €0
Oma pääoma€1,825Edellinen: -€15,537
Velat€0Edellinen: €24,279
Vaihtuvat vastaavat€1,825Edellinen: €8,742
Current liabilities€0Edellinen: €24,279
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€107,575
2024-12-31
€365,050
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€15,141
2024-12-31
€17,486
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€15,537
2024-12-31
€17,362
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€8,742
2024-12-31
€1,825
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
100.0 %2024-12-31: -177.7 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2024-12-31: 0.04x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
62/100 · Nousussa
4.8 %2024-12-31: -14.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-177.7 %100.0 %
Maksuvalmius0.04x-
Liikevoitto-%-14.1 %4.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3367775-5
ALV-tunnusFI33677755
EU-tunnusFIFPRO.3367775-5
KuntaKlaukkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-31Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-06-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväFast Access Scandinavia Oy Ltd
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä72/100
Luottamus arvioonKeskitaso
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
1549 verrokkia
Omavaraisuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Kannattavuus45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika191 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika150 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Samanaikainen elpyminen 3 talouden osa-alueella
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1772/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-29 22.4872/100 · v0.14
B2 → A3 · +21 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1551/100 · v0.14
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1454/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
62/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
41/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Fast Access Scandinavia Oy Ltd -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.