Fiilinki Oy
Fiilinki Oy:n kotipaikka on Veikkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-01-15. Toimiala on vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €398,414 ja liikevoitto -€827,708.
Perustiedot
Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.
- Y-tunnus
- 2309215-5
- Toimiala
- Vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään
- Kunta
- Veikkola
- Yritysmuoto
- Osakeyhtiö
- Perustamispäivä
- 2010-01-15
- Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
- 2010-01-05
- Yritystila
- Voimassa
- Profiilin omistajuus
- Lunastamaton yritysprofiili
Yhteystiedot ja sijainti
Käyntiosoite: Rantatie 19, 02880, Veikkola
Puhelin: +358400395559Lähdehavainto
Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto
Verkkosivu: https://fiilinki.fiLähdehavainto
Henkilöt ja päätöksentekijät
Tietoa yrityksestä Fiilinki Oy
Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.
Fiilinki Oy:n sijaintipaikkakunta on Veikkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-01-15. Toimiala on vaatteiden vähittäiskauppa ilman erikoistumista tiettyyn tuoteryhmään. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €398,414 ja liikevoitto -€827,708. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €398,414 sekä tilikauden tulokseksi -€827,841. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -1.3%, liikevoittoprosentti -207.8% ja omavaraisuusaste +0.8%.
Aputoiminimet
Lähdehavainnoista materialisoidut julkiset rinnakkaisnimet.
Laaja toimialakuvaus
Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.
Yhtiön toimiala on vaatteiden, kenkien, asusteiden ja sisustustavaran suunnittelu, tuotanto, maahantuonti ja myynti sekä kankaiden, lastentarvikkeiden, lelujen ja pelien maahantuonti ja myynti. Yritys voi harjoittaa em. tuotteiden verkkokauppaa, tukkumyyntiä ja vientiä. Yritys voi tarjota sisustuspalveluja ja suorittaa kiinteistösaneerauksia. Yritys voi harjoittaa sijoitustoimintaa, kiinteistövuokrausta ja konsultointia.
Talouden kohokohdat
Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.
2026-05-31
Muut talousluvut
Muita yrityksen talouslukuja PRH:n tilinpäätöstietojen lisäksi.
| Avainluku | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liikevaihto | - | 403 862 € | 636 240 € | 692 122 € | 679 183 € | 608 734 € | - | - | - | - | - |
| Liikevaihdon kehitys | - | −36,5 % | −8,1 % | 1,9 % | 11,6 % | −19,3 % | - | - | - | - | - |
| Liikevoitto | - | −991 444 € | −1 104 243 € | −1 296 092 € | −1 098 627 € | −1 147 358 € | - | - | - | - | - |
| EBIT | - | −245,5 % | −173,6 % | −187,3 % | −161,8 % | −188,5 % | - | - | - | - | - |
| Tilikauden tulos | - | −991 473 € | −1 104 715 € | −1 296 137 € | −1 098 694 € | −1 147 384 € | - | - | - | - | - |
| Verotettava tulo | - | - | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Tulovero | - | - | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Tulo verojen jälkeen | - | - | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € | 0 € |
| Tulos ennen veroja | - | −991 473 € | −1 104 715 € | −1 296 137 € | −1 098 694 € | −1 147 384 € | - | - | - | - | - |
| Omavaraisuusaste | - | 1,6 % | 5 % | 4,4 % | 3,4 % | 2,8 % | - | - | - | - | - |
| Tase yhteensä | - | 790 458 € | 1 064 908 € | 1 317 646 € | 1 600 556 € | 1 883 675 € | - | - | - | - | - |
| Henkilöstö | 11 | 10 | 11 | 14 | 14 | 14 | - | - | - | - | - |
Tunnusluvut
Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.
| Tunnusluku | 2021-05-31 | 2022-05-31 | 2023-05-31 | 2024-05-31 | 2025-05-31 | 2026-05-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Omavaraisuusaste | 2.8 % | 3.4 % | 4.4 % | 5.0 % | 1.6 % | 0.8 % |
| Maksuvalmius | - | - | - | - | 8.42x | 6.53x |
| Liikevoitto-% | -188.5 % | -161.8 % | -187.3 % | -173.6 % | -245.5 % | -207.8 % |
Rekisteritila ja tunnisteet
Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.
Vastuuhenkilöt
Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.
Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.
BUSINESS.fi Luottoluokitus
Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali
- Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
- Aktiivinen rekisteritila
- Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
- Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
- Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
- Korkea taseen velkavipu
- Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
- Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-05-31).
- Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
- Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.
Riskikonteksti
Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.
Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.
Yrityksellä on noin 16 vuotta rekisterijatkuvuutta.
Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.
Tapahtumat & uutiset
Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.
Rekisteriaikajana
Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.
Tilinpäätöstiedot
Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.
Profiilin lähde ja omistajuus
Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia
Fiilinki Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.