Yritysprofiili

Fix iT Solutions Oy

Fix iT Solutions Oy:n kotipaikka on Karkkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-22. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-11-30 liikevaihto oli €76,864 ja liikevoitto €3,168.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3236278-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3236278-6
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Karkkila
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-09-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-09-17
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Karhunkorpi 6 A 3, 03620, Karkkila

Verkkosivu: https://www.fixitsolutions.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Fix iT Solutions Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Fix iT Solutions Oy:n sijaintipaikkakunta on Karkkila. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-09-22. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-11-30 liikevaihto oli €76,864 ja liikevoitto €3,168. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-11-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €76,864 sekä tilikauden tulokseksi €2,535. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +12.4%, liikevoittoprosentti +4.1% ja omavaraisuusaste +66.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-11-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys12.4%
Liikevoittoprosentti4.1%
Omavaraisuusaste66.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€77Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€2,625Edellinen: €2,830
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,493Edellinen: €0
Oma pääoma€6,027Edellinen: €3,493
Velat€3,077Edellinen: €4,251
Vaihtuvat vastaavat€9,105Edellinen: €7,744
Current liabilities€3,077Edellinen: €4,251
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€68,383
2022-11-30
€76,864
2023-11-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,481
2022-11-30
€3,168
2023-11-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,493
2022-11-30
€2,535
2023-11-30
Varat -kehitys2 kautta
€7,744
2022-11-30
€9,105
2023-11-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
83/100 · Nousussa
66.2 %2022-11-30: 45.1 %
MaksuvalmiusVälttävä
28/100 · Nousussa
0.85x2022-11-30: 0.67x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
60/100 · Laskussa
4.1 %2022-11-30: 6.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-11-302023-11-30
Omavaraisuusaste45.1 %66.2 %
Maksuvalmius0.67x0.85x
Liikevoitto-%6.5 %4.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3236278-6
ALV-tunnusFI32362786
EU-tunnusFIFPRO.3236278-6
KuntaKarkkila
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-09-17Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-09-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-09-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-09-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaFix iT Solutions Oy
Luokitus nousiB3 → B1 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
68 verrokkia
Omavaraisuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika106 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika61 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Vakava rekisteritapahtuma 12–24 kuukautta sitten
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-20 02.4961/100 · v0.14
B3 → B1 · +20 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-11-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B3
2026-09-1441/100 · v0.14
B3 → B3
B3
2026-09-1441/100 · v0.13
B3 → B3 · -4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B3
2026-09-1345/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava rekisterisignaali. Tarkista myös profiilin rekisteri- ja ilmoitustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

12–24 kuukautta vanha vakavuuskartoitettu rekisterisignaali säilyy varoitussignaalina, mutta sitä ei enää käsitellä tuoreena.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-11-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Fix iT Solutions Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.