Yritysprofiili

FMIS Consulting Oy

FMIS Consulting Oy:n kotipaikka on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-07-18. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €125,086 ja liikevoitto €1,282.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2627792-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2627792-1
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Espoo
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2014-07-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2014-06-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hakarinne 6 D 57, 02120, Espoo

Tietoa yrityksestä FMIS Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

FMIS Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Espoo. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2014-07-18. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €125,086 ja liikevoitto €1,282. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €125,086 sekä tilikauden tulokseksi €1,284. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +5.7%, liikevoittoprosentti +1.0% ja omavaraisuusaste +95.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty6
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys5.7%
Liikevoittoprosentti1.0%
Omavaraisuusaste95.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€21,969Edellinen: €20,853
Edellisten tilikausien voitto/tappio€57,401Edellinen: €75,926
Oma pääoma€61,186Edellinen: €59,901
Velat€3,254Edellinen: €2,878
Vaihtuvat vastaavat€56,982Edellinen: €52,836
Current liabilities€3,254Edellinen: €2,878
Liikevaihto -kehitys6 kautta
€138,828
2021-06-30
€150,719
2022-06-30
€136,738
2023-06-30
€138,427
2024-06-30
€118,300
2025-06-30
€125,086
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys6 kautta
€6,553
2021-06-30
€11,061
2022-06-30
-€1,191
2023-06-30
-€6,404
2024-06-30
-€18,559
2025-06-30
€1,282
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
€5,161
2021-06-30
€8,523
2022-06-30
-€1,189
2023-06-30
-€6,413
2024-06-30
-€18,525
2025-06-30
€1,284
2026-06-30
Varat -kehitys6 kautta
€123,601
2021-06-30
€122,747
2022-06-30
€105,479
2023-06-30
€91,504
2024-06-30
€62,779
2025-06-30
€64,440
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
95.0 %2025-06-30: 95.4 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
6.75x2025-06-30: 7.25x
Liikevoitto-%Välttävä
53/100 · Nousussa
1.0 %2025-06-30: -15.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-06-302022-06-302023-06-302024-06-302025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste88.8 %89.3 %94.4 %93.1 %95.4 %95.0 %
Maksuvalmius3.61x4.36x8.98x6.30x7.25x6.75x
Liikevoitto-%4.7 %7.3 %-0.9 %-4.6 %-15.7 %1.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2627792-1
ALV-tunnusFI26277921
EU-tunnusFIFPRO.2627792-1
KuntaEspoo
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2014-07-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2014-07-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2014-08-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2014-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväFMIS Consulting Oy
Luokitus nousiA3 → A2 · uusi analyysi 2026-09-15
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
386 verrokkia
Omavaraisuus95%
Parempi kuin 95 % verrokeista
Kannattavuus31%
Heikompi kuin 69 % verrokeista
Maksuvalmius100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika53 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika56 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-15 13.3280/100 · v0.14
A3 → A2 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1473/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1473/100 · v0.13
B1 → A3 · +11 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1362/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 12 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
73/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

FMIS Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.