Yritysprofiili

Folk Extreme Oy

Folk Extreme Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-06-02. Toimiala on muu esittävä taide. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €175,253 ja liikevoitto -€63,947.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3137452-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3137452-3
Toimiala
Muu esittävä taide
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-06-02
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-05-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Erkkilänkatu 11 B, 33100, Tampere

Verkkosivu: https://www.folkextreme.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Folk Extreme Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Folk Extreme Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-06-02. Toimiala on muu esittävä taide. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €175,253 ja liikevoitto -€63,947. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €175,253 sekä tilikauden tulokseksi -€65,214. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +12.7%, liikevoittoprosentti -36.5% ja omavaraisuusaste +50.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys12.7%
Liikevoittoprosentti-36.5%
Omavaraisuusaste50.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€167,414Edellinen: €255,186
Inventory€6,541Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€59,352Edellinen: €201,293
Advances received€8,556Edellinen: €60,468
Edellisten tilikausien voitto/tappio€117,616Edellinen: €52,660
Oma pääoma€52,402Edellinen: €117,616
Velat€52,169Edellinen: €110,122
Vaihtuvat vastaavat€104,571Edellinen: €227,738
Current liabilities€52,169Edellinen: €110,122
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€155,501
2024-12-31
€175,253
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€81,297
2024-12-31
-€63,947
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€64,956
2024-12-31
-€65,214
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€227,738
2024-12-31
€104,571
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
68/100 · Laskussa
54.6 %2024-12-31: 70.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
42/100 · Laskussa
1.26x2024-12-31: 1.83x
Liikevoitto-%Heikko
3/100 · Laskussa
-18.7 %2024-12-31: 19.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste70.3 %54.6 %
Maksuvalmius1.83x1.26x
Liikevoitto-%19.8 %-18.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3137452-3
ALV-tunnusFI31374523
EU-tunnusFIFPRO.3137452-3
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-05-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2020-05-19Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2020-05-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2020-06-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-06-02Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaFolk Extreme Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-02
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
454 verrokkia
Omavaraisuus50%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus4%
Heikompi kuin 96 % verrokeista
Maksuvalmius69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika210 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika163 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Samanaikainen heikkeneminen 3 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-10-02 00.0062/100 · v0.14
B1 → B1 · -4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1566/100 · v0.14
B1 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1461/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-02
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-26

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Folk Extreme Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.