Yritysprofiili

FontaNero Oy

FontaNero Oy:n kotipaikka on Ojakkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-03-17. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-06-30 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€15,756.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2256626-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2256626-7
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Ojakkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2009-03-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2009-03-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Mimmintie 11, 03250, Ojakkala

Puhelin: +358503889578Lähdehavainto

Sähköposti: [email protected]Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Paajala Jukka OlaviVarsinainen jäsen
Paajala Pekka VihtoriVarajäsen

Tietoa yrityksestä FontaNero Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

FontaNero Oy:n sijaintipaikkakunta on Ojakkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2009-03-17. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-06-30 liikevaihto oli €0 ja liikevoitto -€15,756. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €0 sekä tilikauden tulokseksi -€15,744. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -100.0%, liikevoittoprosentti ei saatavilla ja omavaraisuusaste +100.0%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiön toimialana on lämpö-, vesi- ja ilmastointialan työt, kaikki yleiset rakennusalan työt, purkutyöt ja asbestipurkutyöt, kosteusvaurioiden kartoitus- ja kuivaustyöt sekä muu näihin verrattava ja liittyvä toiminta. Yhtiö voi harjoittaa toimialaansa liittyvien tarvikkeiden, materiaalien, koneiden ja laitteiden tuontia, vientiä, kauppaa, huoltoa, korjausta ja vuokrausta. Yhtiö voi toimintaansa varten omistaa ja hallita kiinteää omaisuutta sekä arvopapereita ja käydä niillä kauppaa.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-100.0%
Omavaraisuusaste100.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€120,705Edellinen: €151,421
Edellisten tilikausien voitto/tappio€133,949Edellinen: €121,702
Oma pääoma€120,705Edellinen: €148,249
Velat€0Edellinen: €3,220
Vaihtuvat vastaavat€120,705Edellinen: €151,468
Current liabilities€0Edellinen: €3,220
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€74,762
2023-06-30
€0
2024-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€30,208
2023-06-30
-€15,756
2024-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€24,047
2023-06-30
-€15,744
2024-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€151,468
2023-06-30
€120,705
2024-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
100.0 %2023-06-30: 97.9 %
MaksuvalmiusEi arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2023-06-30: 47.03x
Liikevoitto-%Ei arvioitavissa
0/100 · Trenditieto puuttuu
Ei saatavilla2023-06-30: 40.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-06-302024-06-30
Omavaraisuusaste97.9 %100.0 %
Maksuvalmius47.03x-
Liikevoitto-%40.4 %-

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2256626-7
EU-tunnusFIFPRO.2256626-7
KuntaOjakkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2009-03-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2009-03-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-02-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Paajala Jukka OlaviVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Paajala Pekka VihtoriVarajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaFontaNero Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä64/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusEi riittävästi historiaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
87 verrokkia
Omavaraisuus98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika89 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika59 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-20 06.5064/100 · v0.14
B1 → B1 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1460/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1460/100 · v0.13
B2 → B1 · +3 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 17 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

20 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-09

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-09.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

FontaNero Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.