Yritysprofiili

Freshin Service Oy

Freshin Service Oy:n kotipaikka on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-20. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €291,319 ja liikevoitto €4,624.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3433116-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3433116-6
Toimiala
Kiinteistönhoito
Kunta
Vantaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-03-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-03-07
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pakkalankuja 7, 01510, Vantaa

Henkilöt ja päätöksentekijät

Mononen Santeri Juuso AkseliVarsinainen jäsen
Joonas Kristian HeikintaloHallitus: varajäsen

Tietoa yrityksestä Freshin Service Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Freshin Service Oy:n sijaintipaikkakunta on Vantaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-03-20. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €291,319 ja liikevoitto €4,624. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €291,319 sekä tilikauden tulokseksi €3,713. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -7.1%, liikevoittoprosentti +1.6% ja omavaraisuusaste +7.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet1
PRH jäsennetty1
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-7.1%
Liikevoittoprosentti1.6%
Omavaraisuusaste7.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€16,386Edellinen: €32,333
Edellisten tilikausien voitto/tappio€339Edellinen: €0
Tulos ennen veroja€4,646Edellinen: €426
Oma pääoma€4,162Edellinen: €449
Velat€48,258Edellinen: €56,170
Vaihtuvat vastaavat€52,420Edellinen: €56,619
Current liabilities€48,258Edellinen: €56,170
Henkilöstö2Edellinen: 3
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€313,448
2024-12-31
€291,319
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€451
2024-12-31
€4,624
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€339
2024-12-31
€3,713
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€56,619
2024-12-31
€52,420
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHeikko
10/100 · Nousussa
7.9 %2024-12-31: 0.8 %
MaksuvalmiusHeikko
11/100 · Laskussa
0.34x2024-12-31: 0.58x
Liikevoitto-%Välttävä
54/100 · Nousussa
1.6 %2024-12-31: 0.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste0.8 %7.9 %
Maksuvalmius-0.34x
Liikevoitto-%0.1 %1.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3433116-6
ALV-tunnusFI34331166
EU-tunnusFIFPRO.3433116-6
KuntaVantaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-03-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2024-03-07Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-03-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-03-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-03-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Mononen Santeri Juuso AkseliVarsinainen jäsenLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Joonas Kristian HeikintaloHallitus: varajäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 76%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaFreshin Service Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä41/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusEi riittävästi historiaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
78 verrokkia
Omavaraisuus32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Kannattavuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Maksuvalmius58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika241 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika241 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1841/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-09-26 00.4941/100 · v0.14
B3 → B3 · -1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1542/100 · v0.14
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
48/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

1 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Freshin Service Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.