Yritysprofiili

Frostkey Farm Oy

Frostkey Farm Oy:n kotipaikka on Kangasala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-15. Toimiala on kirjojen vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €860 ja liikevoitto -€944.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3369636-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3369636-6
Toimiala
Kirjojen vähittäiskauppa
Kunta
Kangasala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-06-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Rantakuja 1 D 25, 36240, Kangasala

Tietoa yrityksestä Frostkey Farm Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Frostkey Farm Oy:n sijaintipaikkakunta on Kangasala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-15. Toimiala on kirjojen vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-09-30 liikevaihto oli €860 ja liikevoitto -€944. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-09-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €860 sekä tilikauden tulokseksi -€947. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -39.9%, liikevoittoprosentti -109.7% ja omavaraisuusaste +64.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-09-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-39.9%
Liikevoittoprosentti-109.7%
Omavaraisuusaste64.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€2,393Edellinen: €2,451
Rahat ja pankkisaamiset€188Edellinen: €497
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€2,134Edellinen: €0
Oma pääoma€1,680Edellinen: €2,626
Velat€926Edellinen: €766
Vaihtuvat vastaavat€2,606Edellinen: €3,392
Current liabilities€926Edellinen: €766
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€1,432
2024-09-30
€860
2025-09-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€2,067
2024-09-30
-€944
2025-09-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€2,134
2024-09-30
-€947
2025-09-30
Varat -kehitys2 kautta
€3,392
2024-09-30
€2,606
2025-09-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
81/100 · Laskussa
64.5 %2024-09-30: 77.4 %
MaksuvalmiusHyvä
93/100 · Laskussa
2.79x2024-09-30: 3.85x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Nousussa
-109.7 %2024-09-30: -144.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-09-302025-09-30
Omavaraisuusaste77.4 %64.5 %
Maksuvalmius3.85x2.79x
Liikevoitto-%-144.3 %-109.7 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3369636-6
ALV-tunnusFI33696366
EU-tunnusFIFPRO.3369636-6
KuntaKangasala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-06-03Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-06-03Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaFrostkey Farm Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-22
Mallin pistemäärä49/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimialaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
64 verrokkia
Omavaraisuus55%
Parempi kuin 55 % verrokeista
Kannattavuus5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Maksuvalmius77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu5%
Heikompi kuin 95 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika156 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-22 02.4749/100 · v0.14
B3 → B3 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-09-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1543/100 · v0.14
B2 → B3 · -7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1350/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-22
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-09-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Frostkey Farm Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.