Yritysprofiili

Galdox Oy

Galdox Oy:n kotipaikka on Kirkkonummi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-17. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €65,771 ja liikevoitto €8,682.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3012906-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3012906-7
Toimiala
Kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus
Kunta
Kirkkonummi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-07-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-07-16
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Topparoikka 2 E 15, 02400, Kirkkonummi

Tietoa yrityksestä Galdox Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Galdox Oy:n sijaintipaikkakunta on Kirkkonummi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-07-17. Toimiala on kutsuttaessa saatavilla oleva henkilökuljetus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €65,771 ja liikevoitto €8,682. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €65,771 sekä tilikauden tulokseksi €5,721. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -44.0%, liikevoittoprosentti +13.2% ja omavaraisuusaste +24.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-44.0%
Liikevoittoprosentti13.2%
Omavaraisuusaste24.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€9,248Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€5,517Edellinen: €3,767
Edellisten tilikausien voitto/tappio€12,695Edellinen: €11,686
Oma pääoma€18,416Edellinen: €12,695
Velat€56,851Edellinen: €30,800
Vaihtuvat vastaavat€35,187Edellinen: €24,756
Current liabilities€50,269Edellinen: €12,796
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€117,535
2024-12-31
€65,771
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€2,946
2024-12-31
€8,682
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,009
2024-12-31
€5,721
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€43,495
2024-12-31
€75,267
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
31/100 · Laskussa
24.5 %2024-12-31: 29.2 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.11x2024-12-31: 0.29x
Liikevoitto-%Hyvä
79/100 · Nousussa
11.6 %2024-12-31: 2.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste29.2 %24.5 %
Maksuvalmius0.29x0.11x
Liikevoitto-%2.5 %11.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3012906-7
ALV-tunnusFI30129067
EU-tunnusFIFPRO.3012906-7
KuntaKirkkonummi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-07-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2019-07-16Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-07-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-07-17Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2019-07-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväGaldox Oy
Luokitus ennallaanB2 · uusi analyysi 2026-09-17
Mallin pistemäärä54/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
295 verrokkia
Omavaraisuus36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Kannattavuus69%
Parempi kuin 69 % verrokeista
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika244 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika147 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B2
2026-09-17 09.0554/100 · v0.14
B2 → B2 · -3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1457/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1457/100 · v0.13
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1356/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
47/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
61/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-28.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Galdox Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.