Yritysprofiili

Garage 68 Oy

Garage 68 Oy:n kotipaikka on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-08-06. Toimiala on autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen tukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €691,481 ja liikevoitto -€26,056.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3007956-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3007956-5
Toimiala
Autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen tukkukauppa
Kunta
Tuusula
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2019-08-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2019-06-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hiekkamäentie 6 A, 04300, Tuusula

Postiosoite: Valimontie 5, 04300, Tuusula

Tietoa yrityksestä Garage 68 Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Garage 68 Oy:n sijaintipaikkakunta on Tuusula. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2019-08-06. Toimiala on autojen ja kevyiden moottoriajoneuvojen tukkukauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €691,481 ja liikevoitto -€26,056. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €691,481 sekä tilikauden tulokseksi -€26,176. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +8.1%, liikevoittoprosentti -3.8% ja omavaraisuusaste +7.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys8.1%
Liikevoittoprosentti-3.8%
Omavaraisuusaste7.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €7,258
Inventory€22,553Edellinen: €39,050
Rahat ja pankkisaamiset€3,922Edellinen: €2,071
Advances received€0Edellinen: €261
Edellisten tilikausien voitto/tappio€29,316Edellinen: €22,899
Oma pääoma€5,641Edellinen: €28,141
Velat€68,496Edellinen: €67,510
Vaihtuvat vastaavat€57,861Edellinen: €76,413
Current liabilities€68,496Edellinen: €67,510
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€639,479
2024-12-31
€691,481
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,916
2024-12-31
-€26,056
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€2,741
2024-12-31
-€26,176
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€95,651
2024-12-31
€74,136
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
10/100 · Laskussa
7.6 %2024-12-31: 29.5 %
MaksuvalmiusHeikko
13/100 · Laskussa
0.39x2024-12-31: 0.61x
Liikevoitto-%Heikko
41/100 · Laskussa
-3.8 %2024-12-31: 0.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste29.5 %7.6 %
Maksuvalmius0.61x0.39x
Liikevoitto-%0.8 %-3.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3007956-5
ALV-tunnusFI30079565
EU-tunnusFIFPRO.3007956-5
KuntaTuusula
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2019-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2019-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2019-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2019-08-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2019-08-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaGarage 68 Oy
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-11-05
Mallin pistemäärä42/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
77 verrokkia
Omavaraisuus13%
Heikompi kuin 87 % verrokeista
Kannattavuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Maksuvalmius38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika283 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika195 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B3
2026-11-05 11.3542/100 · v0.15
B2 → B3 · -16 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-10-1858/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-25 03.1858/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
41/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 7 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
72/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-31

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Garage 68 Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.