Yritysprofiili

Gardem Oy

Gardem Oy:n kotipaikka on Kimola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-07-19. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €450,062 ja liikevoitto €164,627.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3220124-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3220124-5
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Kimola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-07-19
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-06-23
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vuorelantie 45, 47650, Kimola

Tietoa yrityksestä Gardem Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Gardem Oy:n sijaintipaikkakunta on Kimola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-07-19. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-06-30 liikevaihto oli €450,062 ja liikevoitto €164,627. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-06-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €450,062 sekä tilikauden tulokseksi €129,372. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +63.1%, liikevoittoprosentti +36.6% ja omavaraisuusaste +76.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-06-30

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys63.1%
Liikevoittoprosentti36.6%
Omavaraisuusaste76.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€258,112Edellinen: €152,625
Edellisten tilikausien voitto/tappio€179,353Edellinen: €137,553
Oma pääoma€308,725Edellinen: €194,953
Velat€96,937Edellinen: €66,569
Vaihtuvat vastaavat€396,416Edellinen: €249,193
Current liabilities€96,937Edellinen: €66,569
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€275,996
2025-06-30
€450,062
2026-06-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€72,148
2025-06-30
€164,627
2026-06-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€57,401
2025-06-30
€129,372
2026-06-30
Varat -kehitys2 kautta
€261,522
2025-06-30
€405,663
2026-06-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Nousussa
76.1 %2025-06-30: 74.5 %
MaksuvalmiusHyvä
89/100 · Nousussa
2.66x2025-06-30: 2.29x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
36.6 %2025-06-30: 26.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-06-302026-06-30
Omavaraisuusaste74.5 %76.1 %
Maksuvalmius2.29x2.66x
Liikevoitto-%26.1 %36.6 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3220124-5
ALV-tunnusFI32201245
EU-tunnusFIFPRO.3220124-5
KuntaKimola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-07-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-07-19Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-07-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväGardem Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-11-06
Mallin pistemäärä86/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
68 verrokkia
Omavaraisuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Kannattavuus75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Maksuvalmius76%
Parempi kuin 76 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A2
2026-11-06 05.3486/100 · v0.15
A2 → A2 · +3 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-06-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
A2
2026-10-1883/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-30 15.5783/100 · v0.14
B1 → A2 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-06-30).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1561/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-06
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
30.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
30.6.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-06-30.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

8 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-10-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-06-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Gardem Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.