Yritysprofiili

GasOil Group Oy

GasOil Group Oy:n kotipaikka on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-08-07. Toimiala on ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,107,179 ja liikevoitto €200,178.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3462801-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3462801-5
Toimiala
Ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa
Kunta
Klaukkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2024-08-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2024-07-15
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Teollisuustie 2, 01800, Klaukkala

Tietoa yrityksestä GasOil Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

GasOil Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Klaukkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2024-08-07. Toimiala on ajoneuvojen polttoaineen vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,107,179 ja liikevoitto €200,178. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,107,179 sekä tilikauden tulokseksi €106,289. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +586.3%, liikevoittoprosentti +9.5% ja omavaraisuusaste +14.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys586.3%
Liikevoittoprosentti9.5%
Omavaraisuusaste14.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€251,461Edellinen: €29,863
Rahat ja pankkisaamiset€6,540Edellinen: €38,154
Edellisten tilikausien voitto/tappio€16,804Edellinen: €0
Oma pääoma€193,093Edellinen: €31,804
Velat€1,141,111Edellinen: €459,853
Vaihtuvat vastaavat€745,693Edellinen: €285,379
Current liabilities€892,572Edellinen: €459,853
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€307,013
2024-12-31
€2,107,179
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€27,044
2024-12-31
€200,178
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€16,804
2024-12-31
€106,289
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€491,657
2024-12-31
€1,334,205
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
18/100 · Nousussa
14.5 %2024-12-31: 6.5 %
MaksuvalmiusHeikko
10/100 · Nousussa
0.29x2024-12-31: 0.15x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
74/100 · Nousussa
9.5 %2024-12-31: 8.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste6.5 %14.5 %
Maksuvalmius0.15x0.29x
Liikevoitto-%8.8 %9.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3462801-5
ALV-tunnusFI34628015
EU-tunnusFIFPRO.3462801-5
KuntaKlaukkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2024-07-15Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-07-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-08-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-08-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaGasOil Group Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä48/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
50 verrokkia
Omavaraisuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Kannattavuus86%
Parempi kuin 86 % verrokeista
Maksuvalmius36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B3
2026-10-1748/100 · v0.15
B3 → B3
B3
2026-09-18 09.4648/100 · v0.14
C → B3 · +10 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
C
2026-09-1438/100 · v0.14
C → C
C
2026-09-1438/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
16/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusNuori
15/100

Yrityksellä on noin 2 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus C.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-29

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-26.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

GasOil Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.