Yritysprofiili

GasStuk Oy

GasStuk Oy:n kotipaikka on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-09-10. Toimiala on kaasumaisten polttoaineiden jakelu putkiverkossa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €2,000 ja liikevoitto €1,321.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3157135-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3157135-9
Toimiala
Kaasumaisten polttoaineiden jakelu putkiverkossa
Kunta
Tampere
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-09-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-09-10
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Saarenkärjenkatu 15 D 22, 33300, Tampere

Tietoa yrityksestä GasStuk Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

GasStuk Oy:n sijaintipaikkakunta on Tampere. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-09-10. Toimiala on kaasumaisten polttoaineiden jakelu putkiverkossa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-12-31 liikevaihto oli €2,000 ja liikevoitto €1,321. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,000 sekä tilikauden tulokseksi €1,321. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -86.7%, liikevoittoprosentti +66.0% ja omavaraisuusaste +97.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2022-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-86.7%
Liikevoittoprosentti66.0%
Omavaraisuusaste97.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€71Edellinen: €2,350
Edellisten tilikausien voitto/tappio€13,376Edellinen: €0
Oma pääoma€14,696Edellinen: €13,376
Velat€375Edellinen: €3,975
Vaihtuvat vastaavat€71Edellinen: €2,350
Current liabilities€375Edellinen: €3,975
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€15,066
2021-12-31
€2,000
2022-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€14,725
2021-12-31
€1,321
2022-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€13,376
2021-12-31
€1,321
2022-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€17,350
2021-12-31
€15,071
2022-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
97.5 %2021-12-31: 77.1 %
MaksuvalmiusHeikko
6/100 · Laskussa
0.19x2021-12-31: 0.59x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
66.0 %2021-12-31: 97.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-12-312022-12-31
Omavaraisuusaste77.1 %97.5 %
Maksuvalmius0.59x0.19x
Liikevoitto-%97.7 %66.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3157135-9
EU-tunnusFIFPRO.3157135-9
KuntaTampere
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-09-10Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-09-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaGasStuk Oy
Luokitus nousiB2 → B1 · uusi analyysi 2026-09-26
Mallin pistemäärä69/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
458 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus94%
Parempi kuin 94 % verrokeista
Maksuvalmius47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu6%
Heikompi kuin 94 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika111 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika136 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Heikko maksuvalmius
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-26 01.4269/100 · v0.14
B2 → B1 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2022-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1554/100 · v0.14
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-26
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
61/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 6 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
36/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
26.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-21

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2022-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

GasStuk Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.