Yritysprofiili

Glamour Group Oy

Glamour Group Oy:n kotipaikka on Joensuu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-08-06. Toimiala on erikoistunut vaatteiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €128,766 ja liikevoitto -€9,167.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3227000-5VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3227000-5
Toimiala
Erikoistunut vaatteiden vähittäiskauppa
Kunta
Joensuu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-08-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2021-08-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Torikatu 12, 80100, Joensuu

Postiosoite: Karsikonkatu 9 B 8, 80260, Joensuu

Verkkosivu: https://www.glamourroom.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Glamour Group Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Glamour Group Oy:n sijaintipaikkakunta on Joensuu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-08-06. Toimiala on erikoistunut vaatteiden vähittäiskauppa. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €128,766 ja liikevoitto -€9,167. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €128,766 sekä tilikauden tulokseksi -€17,936. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -14.9%, liikevoittoprosentti -7.1% ja omavaraisuusaste -60.3%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-08-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-14.9%
Liikevoittoprosentti-7.1%
Omavaraisuusaste-60.3%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€2,901Edellinen: €8,571
Inventory€17,623Edellinen: €24,660
Rahat ja pankkisaamiset€477Edellinen: €5,023
Edellisten tilikausien voitto/tappio€4,203Edellinen: €6,142
Oma pääoma-€13,733Edellinen: €4,203
Velat€36,493Edellinen: €32,032
Vaihtuvat vastaavat€22,760Edellinen: €36,234
Current liabilities€36,493Edellinen: €32,032
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€151,390
2024-08-31
€128,766
2025-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,461
2024-08-31
-€9,167
2025-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€1,939
2024-08-31
-€17,936
2025-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€36,234
2024-08-31
€22,760
2025-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-60.3 %2024-08-31: 11.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
17/100 · Laskussa
0.50x2024-08-31: 0.93x
Liikevoitto-%Heikko
33/100 · Laskussa
-7.0 %2024-08-31: 2.8 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-08-312025-08-31
Omavaraisuusaste11.6 %-60.3 %
Maksuvalmius0.93x0.50x
Liikevoitto-%2.8 %-7.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3227000-5
ALV-tunnusFI32270005
EU-tunnusFIFPRO.3227000-5
KuntaJoensuu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-08-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-08-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2021-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
D
Korkea riskiGlamour Group Oy
Luokitus laskiB2 → D · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä13/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
220 verrokkia
Omavaraisuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Kannattavuus11%
Heikompi kuin 89 % verrokeista
Maksuvalmius45%
Heikompi kuin 55 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika125 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika125 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
D
2026-09-20 14.0813/100 · v0.14
B2 → D · -41 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1454/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1454/100 · v0.13
B2 → B2 · -1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaD
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Luokituksessa on huomioitu vakava taloudellinen riskisignaali. Tarkista myös profiilin taloustiedot.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
46/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → D.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-03

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Glamour Group Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.