Yritysprofiili

Green Change Consulting Oy

Green Change Consulting Oy:n kotipaikka on Vaasa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-11. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €27,388 ja liikevoitto €14,876.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3258120-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3258120-9
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Vaasa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-01-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-02
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Orrenmäenkatu 14, 65300, Vaasa

Verkkosivu: https://greencc.fiLähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Suomela Kaj JonniToimitusjohtaja

Sähköposti: Sähköposti saatavilla kirjautuneilleLähde: yrityksen verkkosivu

Suorat yhteystiedot saatavilla kirjautuneilleOsa henkilötason yhteystiedoista näytetään vain rekisteröityneille käyttäjille. Tiedot perustuvat julkisiin lähteisiin, kuten yrityksen omiin verkkosivuihin.Kirjaudu nähdäksesi päätöksentekijöiden yhteystiedot

Tietoa yrityksestä Green Change Consulting Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Green Change Consulting Oy:n sijaintipaikkakunta on Vaasa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-01-11. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €27,388 ja liikevoitto €14,876. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €27,388 sekä tilikauden tulokseksi €14,305. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +505.2%, liikevoittoprosentti +54.3% ja omavaraisuusaste +96.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdeYhdistetty lähde
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys505.2%
Liikevoittoprosentti54.3%
Omavaraisuusaste96.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€4,757Edellinen: €2,776
Edellisten tilikausien voitto/tappio€24,146Edellinen: €25,183
Oma pääoma€38,451Edellinen: €26,236
Velat€1,251Edellinen: €655
Vaihtuvat vastaavat€39,701Edellinen: €26,891
Current liabilities€1,251Edellinen: €655
Liikevaihto -kehitys4 kautta
€26,100
2022-12-31
€24,765
2023-12-31
€4,526
2024-12-31
€27,388
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,375
2024-12-31
€14,876
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys4 kautta
€15,761
2022-12-31
€12,851
2023-12-31
€1,053
2024-12-31
€14,305
2025-12-31
Varat -kehitys4 kautta
€29,820
2022-12-31
€31,379
2023-12-31
€26,891
2024-12-31
€39,701
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Yhdistetty lähde.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
96.8 %2024-12-31: 97.6 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Laskussa
3.80x2024-12-31: 4.24x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
54.3 %2024-12-31: 30.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste52.9 %87.2 %97.6 %96.8 %
Maksuvalmius--4.24x3.80x
Liikevoitto-%--30.4 %54.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3258120-9
ALV-tunnusFI32581209
EU-tunnusFIFPRO.3258120-9
KuntaVaasa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-01-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-01-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2022-02-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-03-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Suoria yhteystietoja saatavilla kirjautuneille käyttäjille.

Suomela Kaj JonniToimitusjohtajaLähteitä: 4 · Luottamus: 78%
Suomela Kaj JonniVarsinainen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 72%
Nahan-Suomela RosmerianyVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväGreen Change Consulting Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä84/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
113 verrokkia
Omavaraisuus88%
Parempi kuin 88 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius81%
Parempi kuin 81 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu98%
Parempi kuin 98 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1784/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-09-15 17.1284/100 · v0.14
B2 → A2 · +26 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rajallinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1458/100 · v0.14
B2 → B2
B2
2026-09-1458/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
52/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

6 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Green Change Consulting Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.