Yritysprofiili

Gym 365 Ab

Gym 365 Ab:n kotipaikka on Vöyri. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-05-30. Toimiala on urheilu- ja liikuntakoulutus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €112,315 ja liikevoitto €22,349.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3288330-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3288330-3
Toimiala
Urheilu- ja liikuntakoulutus
Kunta
Vöyri
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-05-30
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-05-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Vöråvägen 5, 66600, Vöyri

Postiosoite: Torrkullvägen 72, 66600, Vöyri

Tietoa yrityksestä Gym 365 Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Gym 365 Ab:n sijaintipaikkakunta on Vöyri. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-05-30. Toimiala on urheilu- ja liikuntakoulutus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-05-31 liikevaihto oli €112,315 ja liikevoitto €22,349. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-05-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €112,315 sekä tilikauden tulokseksi €16,183. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -0.1%, liikevoittoprosentti +19.9% ja omavaraisuusaste +45.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-05-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-0.1%
Liikevoittoprosentti19.9%
Omavaraisuusaste45.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€11,128Edellinen: €11,706
Edellisten tilikausien voitto/tappio€18,963Edellinen: €8,204
Oma pääoma€35,147Edellinen: €24,963
Velat€42,979Edellinen: €56,852
Vaihtuvat vastaavat€19,177Edellinen: €19,717
Current liabilities€11,095Edellinen: €15,489
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€112,435
2025-05-31
€112,315
2026-05-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€23,648
2025-05-31
€22,349
2026-05-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€16,760
2025-05-31
€16,183
2026-05-31
Varat -kehitys2 kautta
€81,815
2025-05-31
€78,125
2026-05-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
56/100 · Nousussa
45.0 %2025-05-31: 30.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
33/100 · Nousussa
1.00x2025-05-31: 0.76x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Laskussa
19.9 %2025-05-31: 21.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-05-312026-05-31
Omavaraisuusaste30.5 %45.0 %
Maksuvalmius0.76x1.00x
Liikevoitto-%21.0 %19.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3288330-3
ALV-tunnusFI32883303
EU-tunnusFIFPRO.3288330-3
KuntaVöyri
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-05-18Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-05-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-05-30Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-05-30Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-10-11Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväGym 365 Ab
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-11-04
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
136 verrokkia
Omavaraisuus49%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika123 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät

Ei merkittäviä erillisiä varoitussignaaleja.

LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
A3
2026-11-04 03.1875/100 · v0.15
B1 → A3 · +6 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-05-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Käyttökelpoinen talousnäyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-10-1869/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-24 21.5669/100 · v0.14
B2 → B1 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-05-31).
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
47/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
1.10.2026 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2026-05-31.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
24.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-30

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-05-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-04-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Gym 365 Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.