Yritysprofiili

H & H Norrgård Ab

H & H Norrgård Ab:n kotipaikka on Maksamaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1981-10-08. Toimiala on turkiseläinten kasvatus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €47,487 ja liikevoitto -€18,482.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 0458448-8VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
0458448-8
Toimiala
Turkiseläinten kasvatus
Kunta
Maksamaa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
1981-10-08
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
1982-02-19
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: PLASSKATAVÄGEN 250, 66640, Maksamaa

Tietoa yrityksestä H & H Norrgård Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

H & H Norrgård Ab:n sijaintipaikkakunta on Maksamaa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 1981-10-08. Toimiala on turkiseläinten kasvatus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2024-12-31 liikevaihto oli €47,487 ja liikevoitto -€18,482. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2024-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €47,487 sekä tilikauden tulokseksi -€18,287. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -39.3%, liikevoittoprosentti -38.9% ja omavaraisuusaste +81.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2024-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-39.3%
Liikevoittoprosentti-38.9%
Omavaraisuusaste81.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€13,608Edellinen: €13,458
Inventory€96,294Edellinen: €161,455
Rahat ja pankkisaamiset€42,087Edellinen: €89,228
Edellisten tilikausien voitto/tappio€395,441Edellinen: €464,967
Oma pääoma€382,200Edellinen: €436,487
Velat€84,377Edellinen: €146,433
Vaihtuvat vastaavat€139,626Edellinen: €254,597
Current liabilities€84,377Edellinen: €146,433
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€78,272
2023-12-31
€47,487
2024-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€33,586
2023-12-31
-€18,482
2024-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€33,526
2023-12-31
-€18,287
2024-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€582,920
2023-12-31
€466,577
2024-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
81.9 %2023-12-31: 74.9 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
55/100 · Laskussa
1.64x2023-12-31: 1.71x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Nousussa
-30.3 %2023-12-31: -36.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-31
Omavaraisuusaste74.9 %81.9 %
Maksuvalmius1.71x1.64x
Liikevoitto-%-36.6 %-30.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus0458448-8
ALV-tunnusFI04584488
EU-tunnusFIFPRO.0458448-8
KuntaMaksamaa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
1981-10-08Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
1982-02-19Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
1995-01-01Alkutuottajana ja/tai kuvataiteilijana arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
1995-03-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaH & H Norrgård Ab
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä68/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
341 verrokkia
Omavaraisuus71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus18%
Heikompi kuin 82 % verrokeista
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu21%
Heikompi kuin 79 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika92 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika102 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1768/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-15 13.3268/100 · v0.14
A3 → B1 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1477/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1477/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
85/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
90/100

Yrityksellä on noin 45 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
86/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

28 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2024-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

H & H Norrgård Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.