Yritysprofiili

H-INK Oy

H-INK Oy:n kotipaikka on Kokkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-18. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-11 liikevaihto oli €3,229 ja liikevoitto -€1,629.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3169855-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3169855-2
Toimiala
Muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Kunta
Kokkola
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2020-11-18
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-11-09
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Korpintie 50, 67600, Kokkola

Verkkosivu: https://www.h-ink.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä H-INK Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

H-INK Oy:n sijaintipaikkakunta on Kokkola. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2020-11-18. Toimiala on muualla luokittelematon kaikki muu monenlainen ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-11-11 liikevaihto oli €3,229 ja liikevoitto -€1,629. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-11-11 ja osoittaa liikevaihdoksi €3,229 sekä tilikauden tulokseksi -€1,623. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -69.4%, liikevoittoprosentti -50.4% ja omavaraisuusaste +23.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-11-11

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-69.4%
Liikevoittoprosentti-50.4%
Omavaraisuusaste23.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€0Edellinen: €2,365
Edellisten tilikausien voitto/tappio€89Edellinen: -€638
Oma pääoma€10Edellinen: €944
Velat€31Edellinen: €1,450
Vaihtuvat vastaavat€40Edellinen: €2,393
Current liabilities€31Edellinen: €1,450
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€10,546
2024-11-11
€3,229
2025-11-11
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€853
2024-11-11
-€1,629
2025-11-11
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€727
2024-11-11
-€1,623
2025-11-11
Varat -kehitys2 kautta
€2,393
2024-11-11
€40
2025-11-11

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
30/100 · Laskussa
23.8 %2024-11-11: 39.4 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.00x2024-11-11: 1.63x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Laskussa
-50.4 %2024-11-11: 8.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-11-112025-11-11
Omavaraisuusaste39.4 %23.8 %
Maksuvalmius1.63x0.00x
Liikevoitto-%8.1 %-50.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3169855-2
EU-tunnusFIFPRO.3169855-2
KuntaKokkola
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2020-11-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2020-11-18Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
C
Kohonnut riskiH-INK Oy
Luokitus laskiB2 → C · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä37/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
198 verrokkia
Omavaraisuus29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Kannattavuus19%
Heikompi kuin 81 % verrokeista
Maksuvalmius15%
Heikompi kuin 85 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu12%
Heikompi kuin 88 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika120 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika102 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
C
2026-09-23 12.3737/100 · v0.14
B2 → C · -22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-11-11).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1559/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1357/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaC
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
67/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → C.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-11-11

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

H-INK Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.