Yritysprofiili

H2 Invest Oy

H2 Invest Oy:n kotipaikka on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-11-06. Toimiala on asuntojen vuokraus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,000 ja liikevoitto €3,000.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2507746-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2507746-9
Toimiala
Asuntojen vuokraus
Kunta
Osoite Tuntematon
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2012-11-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2012-10-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: 00000, Osoite Tuntematon

Puhelin: +358405777117Lähdehavainto

Henkilöt ja päätöksentekijät

Hurskainen Mikko HeikkiToimitusjohtaja

Tietoa yrityksestä H2 Invest Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

H2 Invest Oy:n sijaintipaikkakunta on Osoite Tuntematon. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2012-11-06. Toimiala on asuntojen vuokraus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €9,000 ja liikevoitto €3,000. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €9,000 sekä tilikauden tulokseksi €238. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -10.0%, liikevoittoprosentti +33.3% ja omavaraisuusaste +9.2%.

Laaja toimialakuvaus

Hakemisto- tai rekisterilähteistä materialisoitu pidempi toimialateksti täydentää rekisterin lyhyttä toimialaa.

Yhtiö toimii seuraavilla toimialoilla: asuntojen vuokraus, asuntojen ja asuinkiinteistöjen hallinta, muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta, omien kiinteistöjen kauppa ja kaikki muu laillinen liiketoiminta.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet0
PRH jäsennetty0
Profiilin lähdeRikastettu lähdehavainto
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-10.0%
Liikevoittoprosentti33.3%
Omavaraisuusaste9.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Liikevaihto -kehitys5 kautta
€9,278
2021-12-31
€9,000
2022-12-31
€10,200
2023-12-31
€10,000
2024-12-31
€9,000
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys5 kautta
€3,000
2021-12-31
€4,000
2022-12-31
€3,690
2023-12-31
€3,000
2024-12-31
€3,000
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys6 kautta
€710
2020-12-31
€815
2021-12-31
€353
2022-12-31
€2,950
2023-12-31
€456
2024-12-31
€238
2025-12-31
Varat -kehitys6 kautta
€88,676
2020-12-31
€90,530
2021-12-31
€90,806
2022-12-31
€91,500
2023-12-31
€88,426
2024-12-31
€87,606
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: Rikastettu lähdehavainto.

OmavaraisuusasteHeikko
12/100 · Nousussa
9.2 %2024-12-31: 9.1 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Laskussa
0.00x2024-12-31: 1.00x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
33.3 %2024-12-31: 30.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-8.8 %7.8 %10.9 %9.1 %9.2 %
Maksuvalmius-3.00x4.00x4.00x1.00x0.00x
Liikevoitto-%-33.3 %44.4 %36.1 %30.0 %33.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2507746-9
EU-tunnusFIFPRO.2507746-9
KuntaOsoite Tuntematon
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2012-11-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2013-02-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2013-02-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Vastuuhenkilöt

Lähdehavaintojen perusteella muodostetut julkiset roolisuhteet.

Hurskainen Mikko HeikkiToimitusjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Pulakka Hanna HelinäPuheenjohtajaLähteitä: 3 · Luottamus: 78%
Hurskainen Jukka OlaviVarajäsenLähteitä: 2 · Luottamus: 78%
Hurskainen Mikko HeikkiHallituksen jäsenLähteitä: 1 · Luottamus: 74%

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaH2 Invest Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä62/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
4 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee · 2 peräkkäistä kautta
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
329 verrokkia
Omavaraisuus16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius16%
Heikompi kuin 84 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu29%
Heikompi kuin 71 % verrokeista
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
2 arviota
B1
2026-10-1862/100 · v0.15
B1 → B1 · -7 pistettä
  • Liikevaihto: Ei riittävästi historiaa → Heikkenee
  • Kannattavuus: Ei riittävästi historiaa → Vaihteleva
  • Vakavaraisuus: Ei riittävästi historiaa → Vakaa
B1
2026-09-1769/100 · v0.14
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 13 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
70/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
17.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-01.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

H2 Invest Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.