Yritysprofiili

Hablexe Oy Ab

Hablexe Oy Ab:n kotipaikka on Siltakylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-02-24. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €22,573 ja liikevoitto €9,890.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2673622-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2673622-7
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Siltakylä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2015-02-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2015-02-05
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kanahaukantie 15, 49220, Siltakylä

Verkkosivu: https://www.hablexe.comLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Hablexe Oy Ab

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hablexe Oy Ab:n sijaintipaikkakunta on Siltakylä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2015-02-24. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2023-12-31 liikevaihto oli €22,573 ja liikevoitto €9,890. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2023-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €22,573 sekä tilikauden tulokseksi €7,501. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -75.1%, liikevoittoprosentti +43.8% ja omavaraisuusaste +98.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2023-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-75.1%
Liikevoittoprosentti43.8%
Omavaraisuusaste98.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€1,661Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€193,411Edellinen: €208,550
Edellisten tilikausien voitto/tappio€255,770Edellinen: €263,239
Oma pääoma€265,772Edellinen: €280,728
Velat€3,224Edellinen: €9,448
Vaihtuvat vastaavat€268,996Edellinen: €290,177
Current liabilities€3,224Edellinen: €9,448
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€90,716
2022-12-31
€22,573
2023-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€23,928
2022-12-31
€9,890
2023-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€14,990
2022-12-31
€7,501
2023-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€290,177
2022-12-31
€268,996
2023-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
98.8 %2022-12-31: 96.7 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
59.99x2022-12-31: 22.07x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
40.8 %2022-12-31: 26.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2022-12-312023-12-31
Omavaraisuusaste96.7 %98.8 %
Maksuvalmius22.07x59.99x
Liikevoitto-%26.4 %40.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2673622-7
ALV-tunnusFI26736227
EU-tunnusFIFPRO.2673622-7
KuntaSiltakylä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2015-02-05Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2015-02-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2015-02-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2015-02-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväHablexe Oy Ab
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä82/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
234 verrokkia
Omavaraisuus92%
Parempi kuin 92 % verrokeista
Kannattavuus89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Maksuvalmius99%
Parempi kuin 99 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu10%
Heikompi kuin 90 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiRajallinen näyttöPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
1 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika87 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika87 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus1 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A2
2026-09-28 13.2082/100 · v0.14
B1 → A2 · +13 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2023-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1462/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 11 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
72/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

14 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-13

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2023-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hablexe Oy Ab -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.