Yritysprofiili

Halfdrys Oy

Halfdrys Oy:n kotipaikka on Loviisa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-05-31. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €199,589 ja liikevoitto €2,413.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2334327-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2334327-6
Toimiala
Taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen
Kunta
Loviisa
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2010-05-31
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2010-05-03
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Seppäläntie 19, 07900, Loviisa

Tietoa yrityksestä Halfdrys Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Halfdrys Oy:n sijaintipaikkakunta on Loviisa. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-05-31. Toimiala on taiteen ja kulttuurin live-tapahtumien järjestäminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €199,589 ja liikevoitto €2,413. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €199,589 sekä tilikauden tulokseksi €1,542. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +85.6%, liikevoittoprosentti +1.2% ja omavaraisuusaste +10.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys85.6%
Liikevoittoprosentti1.2%
Omavaraisuusaste10.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€15,400Edellinen: €0
Inventory€2,672Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€10,470Edellinen: €8,716
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€390Edellinen: -€889
Oma pääoma€3,985Edellinen: €2,110
Velat€32,784Edellinen: €10,777
Vaihtuvat vastaavat€15,724Edellinen: €12,886
Current liabilities€19,838Edellinen: €10,777
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€107,532
2024-12-31
€199,589
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€624
2024-12-31
€2,413
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€499
2024-12-31
€1,542
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€12,886
2024-12-31
€36,769
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
14/100 · Laskussa
10.8 %2024-12-31: 16.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
22/100 · Laskussa
0.66x2024-12-31: 0.81x
Liikevoitto-%Välttävä
53/100 · Nousussa
1.1 %2024-12-31: 0.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste16.4 %10.8 %
Maksuvalmius0.81x0.66x
Liikevoitto-%0.6 %1.1 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2334327-6
ALV-tunnusFI23343276
EU-tunnusFIFPRO.2334327-6
KuntaLoviisa
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2010-05-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2024-08-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-08-27Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2024-08-27Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2024-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B2
TyydyttäväHalfdrys Oy
Luokitus laskiB1 → B2 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä57/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
451 verrokkia
Omavaraisuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Maksuvalmius54%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Liikevaihdon kasvu93%
Parempi kuin 93 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Pitkä rekisterihistoria
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B2
2026-10-04 00.4757/100 · v0.14
B1 → B2 · -12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1463/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
84/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 16 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
63/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

13 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-12-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Halfdrys Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.