Yritysprofiili

Hammas Hämäläinen Oy

Hammas Hämäläinen Oy:n kotipaikka on Vartiala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-05. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €300,856 ja liikevoitto €34,090.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3365867-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3365867-7
Toimiala
Hammaslääkäripalvelut
Kunta
Vartiala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-05
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Huttulansaarentie 226, 71150, Vartiala

Tietoa yrityksestä Hammas Hämäläinen Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hammas Hämäläinen Oy:n sijaintipaikkakunta on Vartiala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-05. Toimiala on hammaslääkäripalvelut. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €300,856 ja liikevoitto €34,090. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €300,856 sekä tilikauden tulokseksi €28,923. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +31.3%, liikevoittoprosentti +11.3% ja omavaraisuusaste +78.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys31.3%
Liikevoittoprosentti11.3%
Omavaraisuusaste78.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€26,818Edellinen: €15,787
Edellisten tilikausien voitto/tappio€20,561Edellinen: €15,115
Oma pääoma€49,483Edellinen: €22,361
Velat€13,817Edellinen: €3,828
Vaihtuvat vastaavat€39,450Edellinen: €16,301
Current liabilities€13,817Edellinen: €3,828
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€92,452
2023-12-31
€229,179
2024-12-31
€300,856
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
€20,416
2023-12-31
€8,438
2024-12-31
€34,090
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
€16,415
2023-12-31
€7,245
2024-12-31
€28,923
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€22,085
2023-12-31
€26,189
2024-12-31
€63,300
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
98/100 · Laskussa
78.2 %2024-12-31: 85.4 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
65/100 · Laskussa
1.94x2024-12-31: 4.12x
Liikevoitto-%Hyvä
78/100 · Nousussa
11.3 %2024-12-31: 3.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste74.3 %85.4 %78.2 %
Maksuvalmius1.93x4.12x1.94x
Liikevoitto-%22.1 %3.7 %11.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3365867-7
EU-tunnusFIFPRO.3365867-7
KuntaVartiala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-18Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-05Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-05Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2023-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväHammas Hämäläinen Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-20
Mallin pistemäärä83/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
380 verrokkia
Omavaraisuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Kannattavuus59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Maksuvalmius74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu82%
Parempi kuin 82 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika59 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika69 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Merkittävää vaihtelua usealla talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-20 23.0983/100 · v0.14
B1 → A2 · +22 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1461/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1461/100 · v0.13
B2 → B1 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-20
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
94/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
44/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
20.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

5 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-02-28

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hammas Hämäläinen Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.