Yritysprofiili

Harmonia Maalaus Oy

Harmonia Maalaus Oy:n kotipaikka on Riistavesi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-11. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €58,779 ja liikevoitto €17,507.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3178809-9VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3178809-9
Toimiala
Maalaus
Kunta
Riistavesi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2021-01-11
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2020-12-21
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Aholanniementie 41, 71160, Riistavesi

Tietoa yrityksestä Harmonia Maalaus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Harmonia Maalaus Oy:n sijaintipaikkakunta on Riistavesi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2021-01-11. Toimiala on maalaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €58,779 ja liikevoitto €17,507. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €58,779 sekä tilikauden tulokseksi €17,507. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +37.5%, liikevoittoprosentti +29.8% ja omavaraisuusaste +33.7%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet5
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys37.5%
Liikevoittoprosentti29.8%
Omavaraisuusaste33.7%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€19,203Edellinen: €9,691
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€9,720Edellinen: -€566
Oma pääoma€7,787Edellinen: -€9,720
Velat€15,339Edellinen: €23,182
Vaihtuvat vastaavat€23,126Edellinen: €13,462
Current liabilities€15,339Edellinen: €23,182
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€42,758
2024-12-31
€58,779
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€9,157
2024-12-31
€17,507
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€9,153
2024-12-31
€17,507
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€13,462
2024-12-31
€23,126
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
42/100 · Nousussa
33.7 %2024-12-31: -72.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
42/100 · Nousussa
1.25x2024-12-31: 0.42x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
29.8 %2024-12-31: -21.4 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-72.2 %33.7 %
Maksuvalmius0.42x1.25x
Liikevoitto-%-21.4 %29.8 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3178809-9
ALV-tunnusFI31788099
EU-tunnusFIFPRO.3178809-9
KuntaRiistavesi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2021-01-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2021-01-04Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2021-01-04Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2021-01-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2021-01-11Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHarmonia Maalaus Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-01
Mallin pistemäärä73/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari osoittaa samanaikaista elpymistä.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinValtakunnallinen Tier 1 -vertailuKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
150 verrokkia
Omavaraisuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius64%
Parempi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu89%
Parempi kuin 89 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika86 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika91 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Samanaikainen elpyminen 4 talouden osa-alueella
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-01 05.0873/100 · v0.14
B2 → A3 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1555/100 · v0.14
B2 → B2
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1455/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-01
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 5 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
59/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

7 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-27

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

5 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Harmonia Maalaus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.