Yritysprofiili

Hautamäki Training Oy

Hautamäki Training Oy:n kotipaikka on Seinäjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-01-24. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €55,543 ja liikevoitto -€13,036.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2165675-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2165675-4
Toimiala
Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Kunta
Seinäjoki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2008-01-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2007-12-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Nyykoolinkatu 13 A 25, 60100, Seinäjoki

Verkkosivu: https://www.hautamakitraining.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Hautamäki Training Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hautamäki Training Oy:n sijaintipaikkakunta on Seinäjoki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2008-01-24. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €55,543 ja liikevoitto -€13,036. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €55,543 sekä tilikauden tulokseksi -€13,099. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +19.6%, liikevoittoprosentti -23.5% ja omavaraisuusaste +84.1%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys19.6%
Liikevoittoprosentti-23.5%
Omavaraisuusaste84.1%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€13,581Edellinen: €32,977
Edellisten tilikausien voitto/tappio€51,711Edellinen: €72,419
Oma pääoma€41,111Edellinen: €58,701
Velat€7,782Edellinen: €10,157
Vaihtuvat vastaavat€46,356Edellinen: €65,475
Current liabilities€7,782Edellinen: €10,157
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€46,422
2024-12-31
€55,543
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€17,577
2024-12-31
-€13,036
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€16,219
2024-12-31
-€13,099
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€68,858
2024-12-31
€48,894
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
84.1 %2024-12-31: 85.3 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
58/100 · Laskussa
1.75x2024-12-31: 3.25x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Nousussa
-23.5 %2024-12-31: -37.9 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste85.3 %84.1 %
Maksuvalmius3.25x1.75x
Liikevoitto-%-37.9 %-23.5 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2165675-4
ALV-tunnusFI21656754
EU-tunnusFIFPRO.2165675-4
KuntaSeinäjoki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2008-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2008-01-02Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2008-01-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2008-01-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHautamäki Training Oy
Luokitus ennallaanA3 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
429 verrokkia
Omavaraisuus74%
Parempi kuin 74 % verrokeista
Kannattavuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Maksuvalmius79%
Parempi kuin 79 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu83%
Parempi kuin 83 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika115 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-10-1775/100 · v0.15
A3 → A3
A3
2026-09-17 20.5875/100 · v0.14
A3 → A3
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
A3
2026-09-1475/100 · v0.14
A3 → A3
A3
2026-09-1475/100 · v0.13
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 18 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
77/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A3.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

16 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-25

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hautamäki Training Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.