Yritysprofiili

HH-Ässät Oy

HH-Ässät Oy:n kotipaikka on Jalasjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-06-22. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €153,832 ja liikevoitto €37,428.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2413924-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2413924-2
Toimiala
Kiinteistönhoito
Kunta
Jalasjärvi
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-06-22
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-06-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kauppilantie 8, 61600, Jalasjärvi

Verkkosivu: https://www.jalasjarvenkiinteistohuolto.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä HH-Ässät Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

HH-Ässät Oy:n sijaintipaikkakunta on Jalasjärvi. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-06-22. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €153,832 ja liikevoitto €37,428. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €153,832 sekä tilikauden tulokseksi €29,436. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -29.2%, liikevoittoprosentti +24.3% ja omavaraisuusaste +50.6%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-29.2%
Liikevoittoprosentti24.3%
Omavaraisuusaste50.6%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€43,671Edellinen: €17,079
Inventory€145,203Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€6,406Edellinen: €49,953
Edellisten tilikausien voitto/tappio€149,099Edellinen: €124,782
Oma pääoma€181,086Edellinen: €181,649
Velat€176,727Edellinen: €23,221
Vaihtuvat vastaavat€166,471Edellinen: €102,142
Current liabilities€105,741Edellinen: €23,221
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€217,132
2024-12-31
€153,832
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€61,525
2024-12-31
€37,428
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€54,317
2024-12-31
€29,436
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€204,871
2024-12-31
€357,813
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
63/100 · Laskussa
50.6 %2024-12-31: 88.7 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
48/100 · Laskussa
1.43x2024-12-31: 2.15x
Liikevoitto-%Hyvä
97/100 · Laskussa
18.9 %2024-12-31: 26.3 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste88.7 %50.6 %
Maksuvalmius2.15x1.43x
Liikevoitto-%26.3 %18.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2413924-2
ALV-tunnusFI24139242
EU-tunnusFIFPRO.2413924-2
KuntaJalasjärvi
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-06-09Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-06-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-06-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2011-06-22Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-06-27Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2025-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHH-Ässät Oy
Luokitus nousiB1 → A3 · uusi analyysi 2026-09-19
Mallin pistemäärä71/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
254 verrokkia
Omavaraisuus47%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Kannattavuus77%
Parempi kuin 77 % verrokeista
Maksuvalmius65%
Parempi kuin 65 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu8%
Heikompi kuin 92 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika174 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika141 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 4 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A3
2026-09-19 18.0071/100 · v0.14
B1 → A3 · +7 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1464/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1464/100 · v0.13
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-19
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
48/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
81/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
19.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

18 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-04-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

HH-Ässät Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.