Yritysprofiili

HH-Hallit Oy

HH-Hallit Oy:n kotipaikka on Keltakangas. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-15. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €25,054 ja liikevoitto €856.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3261326-6VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3261326-6
Toimiala
Muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Kunta
Keltakangas
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-02-15
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-01-14
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Varastoympyrä 8, 46860, Keltakangas

Tietoa yrityksestä HH-Hallit Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

HH-Hallit Oy:n sijaintipaikkakunta on Keltakangas. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-02-15. Toimiala on muu kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €25,054 ja liikevoitto €856. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €25,054 sekä tilikauden tulokseksi -€2,826. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -6.0%, liikevoittoprosentti +3.4% ja omavaraisuusaste -8.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-6.0%
Liikevoittoprosentti3.4%
Omavaraisuusaste-8.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€638Edellinen: €1,193
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€8,802Edellinen: -€7,776
Oma pääoma-€11,627Edellinen: -€8,802
Velat€152,979Edellinen: €150,339
Vaihtuvat vastaavat€638Edellinen: €1,494
Current liabilities€12,146Edellinen: €13,394
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€26,643
2024-12-31
€25,054
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,026
2024-12-31
€856
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€1,026
2024-12-31
-€2,826
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€141,537
2024-12-31
€141,352
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
0/100 · Laskussa
-8.2 %2024-12-31: -6.2 %
MaksuvalmiusHeikko
2/100 · Laskussa
0.05x2024-12-31: 0.09x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
59/100 · Laskussa
3.4 %2024-12-31: 15.1 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-6.2 %-8.2 %
Maksuvalmius0.09x0.05x
Liikevoitto-%15.1 %3.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3261326-6
ALV-tunnusFI32613266
EU-tunnusFIFPRO.3261326-6
KuntaKeltakangas
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-02-01Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-02-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-02-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-02-15Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-02-15Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaHH-Hallit Oy
Luokitus laskiB2 → B3 · uusi analyysi 2026-10-05
Mallin pistemäärä42/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
181 verrokkia
Omavaraisuus20%
Heikompi kuin 80 % verrokeista
Kannattavuus57%
Parempi kuin 57 % verrokeista
Maksuvalmius34%
Heikompi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu32%
Heikompi kuin 68 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika105 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika105 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Negatiivinen oma pääoma
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-10-05 11.4642/100 · v0.14
B2 → B3 · -17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1559/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1457/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-05
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
77/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
54/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
5.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

10 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-02-23.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

HH-Hallit Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.