Yritysprofiili

Hienosäätö Coaching Oy

Hienosäätö Coaching Oy:n kotipaikka on Singsby. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-11-10. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-10-31 liikevaihto oli €85,767 ja liikevoitto €46,486.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2364937-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2364937-1
Toimiala
Liikkeenjohdon konsultointi
Kunta
Singsby
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2010-11-10
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2010-10-18
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Hevoshaantie 1, 65710, Singsby

Tietoa yrityksestä Hienosäätö Coaching Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hienosäätö Coaching Oy:n sijaintipaikkakunta on Singsby. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2010-11-10. Toimiala on liikkeenjohdon konsultointi. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2022-10-31 liikevaihto oli €85,767 ja liikevoitto €46,486. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2022-10-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €85,767 sekä tilikauden tulokseksi €47,142. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -26.5%, liikevoittoprosentti +54.2% ja omavaraisuusaste +63.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2022-10-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-26.5%
Liikevoittoprosentti54.2%
Omavaraisuusaste63.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€16,647Edellinen: €16,740
Inventory€44,015Edellinen: €49,924
Rahat ja pankkisaamiset€45,270Edellinen: €42,079
Edellisten tilikausien voitto/tappio€204,880Edellinen: €178,578
Oma pääoma€254,521Edellinen: €233,530
Velat€143,935Edellinen: €163,379
Vaihtuvat vastaavat€103,445Edellinen: €101,673
Current liabilities€25,719Edellinen: €27,862
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€116,732
2021-10-31
€85,767
2022-10-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€55,555
2021-10-31
€46,486
2022-10-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€52,452
2021-10-31
€47,142
2022-10-31
Varat -kehitys2 kautta
€396,908
2021-10-31
€398,457
2022-10-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
80/100 · Nousussa
63.9 %2021-10-31: 58.8 %
MaksuvalmiusHyvä
100/100 · Nousussa
3.47x2021-10-31: 3.30x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
45.4 %2021-10-31: 41.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2021-10-312022-10-31
Omavaraisuusaste58.8 %63.9 %
Maksuvalmius3.30x3.47x
Liikevoitto-%41.6 %45.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2364937-1
ALV-tunnusFI23649371
EU-tunnusFIFPRO.2364937-1
KuntaSingsby
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2010-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2010-11-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2010-11-10Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2024-11-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväHienosäätö Coaching Oy
Luokitus ennallaanA2 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä84/100
Luottamus arvioonMatala
Näytön laatuKäyttökelpoinen talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
252 verrokkia
Omavaraisuus42%
Heikompi kuin 58 % verrokeista
Kannattavuus85%
Parempi kuin 85 % verrokeista
Maksuvalmius78%
Parempi kuin 78 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu38%
Heikompi kuin 62 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika100 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika102 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Lasketut talousluvut ovat vanhempia kuin uusin ilmoitettu tilinpäätös
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-10-1884/100 · v0.15
A2 → A2
A2
2026-10-01 11.4884/100 · v0.14
B1 → A2 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2022-10-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Matala.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Käyttökelpoinen talousnäyttö.
B1
2026-09-1569/100 · v0.14
B1 → B1 · +7 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1462/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
72/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
76/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

17 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-01-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2022-10-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-01-16.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hienosäätö Coaching Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.