Yritysprofiili

Hillside Huskies Finland Oy

Hillside Huskies Finland Oy:n kotipaikka on Kallaanvaara. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-20. Toimiala on muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €480,231 ja liikevoitto €5,794.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3313137-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3313137-3
Toimiala
Muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta
Kunta
Kallaanvaara
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2022-09-20
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2022-09-20
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Kallaantie 16, 98440, Kallaanvaara

Tietoa yrityksestä Hillside Huskies Finland Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hillside Huskies Finland Oy:n sijaintipaikkakunta on Kallaanvaara. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2022-09-20. Toimiala on muu varauspalvelutoiminta ja siihen liittyvä toiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €480,231 ja liikevoitto €5,794. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €480,231 sekä tilikauden tulokseksi €3,695. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +30.0%, liikevoittoprosentti +1.2% ja omavaraisuusaste +39.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet4
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys30.0%
Liikevoittoprosentti1.2%
Omavaraisuusaste39.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€40,763Edellinen: €5,259
Edellisten tilikausien voitto/tappio€15,902Edellinen: €18,805
Oma pääoma€44,597Edellinen: €44,402
Velat€67,063Edellinen: €80,911
Vaihtuvat vastaavat€64,324Edellinen: €68,549
Current liabilities€61,063Edellinen: €58,917
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€369,500
2025-04-30
€480,231
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€3,534
2025-04-30
€5,794
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€597
2025-04-30
€3,695
2026-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€125,313
2025-04-30
€111,660
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteTyydyttävä
50/100 · Nousussa
39.9 %2025-04-30: 35.4 %
MaksuvalmiusVälttävä
22/100 · Nousussa
0.67x2025-04-30: 0.09x
Liikevoitto-%Välttävä
53/100 · Nousussa
1.2 %2025-04-30: 1.0 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste35.4 %39.9 %
Maksuvalmius0.09x0.67x
Liikevoitto-%1.0 %1.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3313137-3
ALV-tunnusFI33131373
EU-tunnusFIFPRO.3313137-3
KuntaKallaanvaara
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2022-09-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2022-09-20Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2022-09-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2022-09-20Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2022-09-20Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaHillside Huskies Finland Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-18
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
299 verrokkia
Omavaraisuus40%
Heikompi kuin 60 % verrokeista
Kannattavuus30%
Heikompi kuin 70 % verrokeista
Maksuvalmius59%
Parempi kuin 59 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu84%
Parempi kuin 84 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika121 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika153 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Toimialan matalampi häiriöriski
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1863/100 · v0.15
B1 → B1 · -1 pistettä
B1
2026-09-23 04.3564/100 · v0.14
B2 → B1 · +5 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1559/100 · v0.14
B2 → B2 · +1 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1358/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskimatala
82/100

Toimialan tilastollinen konteksti on matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 4 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
48/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

9 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-09-02

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

4 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hillside Huskies Finland Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.