Yritysprofiili

HN-Saneeraus Oy

HN-Saneeraus Oy:n kotipaikka on Siivikkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-08-24. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €134,340 ja liikevoitto €17,689.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3382699-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3382699-2
Toimiala
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
Kunta
Siivikkala
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-08-24
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-08-11
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Marttanperäntie 61, 33450, Siivikkala

Tietoa yrityksestä HN-Saneeraus Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

HN-Saneeraus Oy:n sijaintipaikkakunta on Siivikkala. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-08-24. Toimiala on lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-08-31 liikevaihto oli €134,340 ja liikevoitto €17,689. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-08-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €134,340 sekä tilikauden tulokseksi €10,434. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +13.7%, liikevoittoprosentti +13.2% ja omavaraisuusaste +29.4%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-08-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys13.7%
Liikevoittoprosentti13.2%
Omavaraisuusaste29.4%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€5,119Edellinen: €5,324
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€918Edellinen: €0
Oma pääoma€9,516Edellinen: -€918
Velat€22,820Edellinen: €23,307
Vaihtuvat vastaavat€29,451Edellinen: €19,455
Current liabilities€22,820Edellinen: €23,307
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€118,146
2024-08-31
€134,340
2025-08-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€214
2024-08-31
€17,689
2025-08-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€918
2024-08-31
€10,434
2025-08-31
Varat -kehitys2 kautta
€22,389
2024-08-31
€32,336
2025-08-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
37/100 · Nousussa
29.4 %2024-08-31: -4.1 %
MaksuvalmiusHeikko
7/100 · Laskussa
0.22x2024-08-31: 0.23x
Liikevoitto-%Hyvä
83/100 · Nousussa
13.2 %2024-08-31: -0.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-08-312025-08-31
Omavaraisuusaste-4.1 %29.4 %
Maksuvalmius0.23x0.22x
Liikevoitto-%-0.2 %13.2 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3382699-2
ALV-tunnusFI33826992
EU-tunnusFIFPRO.3382699-2
KuntaSiivikkala
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-08-11Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-08-11Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-08-24Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-08-24Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaHN-Saneeraus Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-10-17
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala, kokoluokka ja ikäryhmäKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
121 verrokkia
Omavaraisuus43%
Heikompi kuin 57 % verrokeista
Kannattavuus75%
Parempi kuin 75 % verrokeista
Maksuvalmius36%
Heikompi kuin 64 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu71%
Parempi kuin 71 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiVaihtelevaPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika243 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika267 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-10-1761/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-09-29 17.2261/100 · v0.14
B3 → B1 · +18 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-08-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1543/100 · v0.14
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1451/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-17
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
38/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
29.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

3 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-05-01

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-08-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

HN-Saneeraus Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.