Yritysprofiili

Hoidaitse Oy

Hoidaitse Oy:n kotipaikka on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-07. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,214 ja liikevoitto -€5,883.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3366626-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3366626-3
Toimiala
Muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta
Kunta
Oulu
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-06-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-05-22
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Karjaportintie 16, 90140, Oulu

Tietoa yrityksestä Hoidaitse Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hoidaitse Oy:n sijaintipaikkakunta on Oulu. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-06-07. Toimiala on muualla luokittelematon muu terveyspalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €1,214 ja liikevoitto -€5,883. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €1,214 sekä tilikauden tulokseksi -€5,895. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +185.1%, liikevoittoprosentti -484.4% ja omavaraisuusaste +107.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys185.1%
Liikevoittoprosentti-484.4%
Omavaraisuusaste107.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€824Edellinen: €1,645
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€17,678Edellinen: -€10,841
Oma pääoma€1,427Edellinen: €7,322
Velat-€103Edellinen: -€177
Vaihtuvat vastaavat€1,324Edellinen: €7,145
Current liabilities-€103Edellinen: -€177
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€1,339
2023-12-31
€426
2024-12-31
€1,214
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€10,756
2023-12-31
-€6,388
2024-12-31
-€5,883
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€10,841
2023-12-31
-€6,836
2024-12-31
-€5,895
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€12,871
2023-12-31
€7,145
2024-12-31
€1,324
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Nousussa
107.8 %2024-12-31: 102.5 %
MaksuvalmiusHeikko
0/100 · Nousussa
-7.99x2024-12-31: -9.29x
Liikevoitto-%Heikko
0/100 · Nousussa
-484.4 %2024-12-31: -1499.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste110.0 %102.5 %107.8 %
Maksuvalmius-5.73x-9.29x-7.99x
Liikevoitto-%-803.1 %-1499.6 %-484.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3366626-3
ALV-tunnusFI33666263
EU-tunnusFIFPRO.3366626-3
KuntaOulu
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-05-22Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-05-22Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-06-07Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-06-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaHoidaitse Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-11-04
Mallin pistemäärä63/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on ollut vaihtelevaa usealla osa-alueella.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVaihteleva
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusVaihteleva
MaksuvalmiusVaihteleva
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama toimiala ja kokoluokkaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
54 verrokkia
Omavaraisuus100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Kannattavuus2%
Heikompi kuin 98 % verrokeista
Maksuvalmius0%
Heikompi kuin 100 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu96%
Parempi kuin 96 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiViivästynytPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika203 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika386 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Negatiivinen kannattavuus tai tilikauden tulos
  • Tappiota kahdella viimeisellä käytettävissä olevalla kaudella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
6 arviota
B1
2026-11-0463/100 · v0.15
B1 → B1
B1
2026-11-01 19.4063/100 · v0.15
B2 → B1 · +12 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: uudempi PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
B2
2026-10-1851/100 · v0.15
B2 → B2
B2
2026-09-28 22.1051/100 · v0.14
B1 → B2 · -9 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2024-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-11-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.15
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskierittäin matala
92/100

Toimialan tilastollinen konteksti on erittäin matala.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
42/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
1.11.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
28.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Tilinpäätös saatavillaTalousTodennettu lähde
31.12.2025 · PRH / XBRLTilikausi päättyy 2025-12-31.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-07-22

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hoidaitse Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.