Yritysprofiili

Holiday Jami Oy

Holiday Jami Oy:n kotipaikka on Raisio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2003-03-17. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €83,144 ja liikevoitto €18,181.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 1816966-4VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
1816966-4
Toimiala
Talonrakentaminen
Kunta
Raisio
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2003-03-17
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2003-03-04
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Tenavakatu 10, 21200, Raisio

Tietoa yrityksestä Holiday Jami Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Holiday Jami Oy:n sijaintipaikkakunta on Raisio. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2003-03-17. Toimiala on talonrakentaminen. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €83,144 ja liikevoitto €18,181. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €83,144 sekä tilikauden tulokseksi €12,084. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -2.4%, liikevoittoprosentti +21.9% ja omavaraisuusaste +82.8%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-2.4%
Liikevoittoprosentti21.9%
Omavaraisuusaste82.8%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€0Edellinen: €4,704
Inventory€1,252Edellinen: €1,252
Rahat ja pankkisaamiset€10,814Edellinen: €7,415
Advances received€1,412Edellinen: €1,412
Edellisten tilikausien voitto/tappio€138,232Edellinen: €140,993
Oma pääoma€158,316Edellinen: €158,232
Velat€32,848Edellinen: €28,182
Vaihtuvat vastaavat€16,625Edellinen: €14,670
Current liabilities€14,675Edellinen: €10,009
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€85,200
2024-12-31
€83,144
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€12,320
2024-12-31
€18,181
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€9,239
2024-12-31
€12,084
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€186,414
2024-12-31
€191,165
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
100/100 · Laskussa
83.4 %2024-12-31: 85.5 %
MaksuvalmiusVälttävä
27/100 · Laskussa
0.82x2024-12-31: 0.87x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
21.9 %2024-12-31: 13.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste85.5 %83.4 %
Maksuvalmius0.87x0.82x
Liikevoitto-%13.7 %21.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus1816966-4
ALV-tunnusFI18169664
EU-tunnusFIFPRO.1816966-4
KuntaRaisio
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2003-03-14Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2003-03-17Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2003-04-23Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2007-07-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2009-11-18Kiinteistön käyttöoikeuden luovuttamisesta kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHoliday Jami Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-10-04
Mallin pistemäärä75/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusParanee
VakavaraisuusVakaa
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
313 verrokkia
Omavaraisuus67%
Parempi kuin 67 % verrokeista
Kannattavuus73%
Parempi kuin 73 % verrokeista
Maksuvalmius60%
Parempi kuin 60 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu41%
Heikompi kuin 59 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika63 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika49 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Yrityksen koko- ja toimintakonteksti vähentää yksittäisen taloussignaalin painoa
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-10-04 16.1875/100 · v0.14
B2 → A3 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1558/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1456/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-10-04
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikorkea
25/100

Toimialan tilastollinen konteksti on korkea.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 23 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
79/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
4.10.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

15 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-04

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Holiday Jami Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.