Yritysprofiili

HRSuunti Oy

HRSuunti Oy:n kotipaikka on Kaarina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-09-07. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €772,496 ja liikevoitto €270,749.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2425954-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2425954-3
Toimiala
Ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus
Kunta
Kaarina
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2011-09-07
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2011-08-30
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Puntarikatu 1, 20780, Kaarina

Postiosoite: Karjakuja 31-33 G, 20540, Turku

Verkkosivu: https://www.hrsuunti.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä HRSuunti Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

HRSuunti Oy:n sijaintipaikkakunta on Kaarina. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2011-09-07. Toimiala on ohjelmistojen suunnittelu ja valmistus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €772,496 ja liikevoitto €270,749. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €772,496 sekä tilikauden tulokseksi €216,279. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +2.8%, liikevoittoprosentti +35.0% ja omavaraisuusaste +64.9%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys2.8%
Liikevoittoprosentti35.0%
Omavaraisuusaste64.9%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€53,419Edellinen: €202,599
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€116,647Edellinen: €68,084
Oma pääoma€109,632Edellinen: €286,032
Velat€59,373Edellinen: €64,055
Vaihtuvat vastaavat€108,937Edellinen: €260,541
Current liabilities€59,373Edellinen: €64,055
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€751,328
2024-12-31
€772,496
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€260,732
2024-12-31
€270,749
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€207,948
2024-12-31
€216,279
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€350,087
2024-12-31
€169,005
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
81/100 · Laskussa
64.9 %2024-12-31: 81.7 %
MaksuvalmiusVälttävä
30/100 · Laskussa
0.90x2024-12-31: 3.16x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
35.0 %2024-12-31: 34.7 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste81.7 %64.9 %
Maksuvalmius3.16x0.90x
Liikevoitto-%34.7 %35.0 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2425954-3
ALV-tunnusFI24259543
EU-tunnusFIFPRO.2425954-3
KuntaKaarina
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2011-09-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2011-09-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2011-09-07Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2011-09-08Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A2
Erittäin hyväHRSuunti Oy
Luokitus nousiB1 → A2 · uusi analyysi 2026-09-18
Mallin pistemäärä80/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoVakaa
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
470 verrokkia
Omavaraisuus63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus87%
Parempi kuin 87 % verrokeista
Maksuvalmius58%
Parempi kuin 58 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu63%
Parempi kuin 63 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika21 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika71 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
A2
2026-09-18 02.1080/100 · v0.14
B1 → A2 · +15 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1465/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1465/100 · v0.13
B2 → B1 · +6 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1359/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA2
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-18
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
49/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 15 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
82/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
18.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1 → A2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

21 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-24

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-24.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

HRSuunti Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.