Yritysprofiili

HSV Partners Oy

HSV Partners Oy:n kotipaikka on Jämsä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-08-06. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €301,937 ja liikevoitto €18,056.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2929154-2VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2929154-2
Toimiala
Muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus
Kunta
Jämsä
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2018-08-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2018-07-31
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Teollisuuskatu 1e, 42100, Jämsä

Verkkosivu: https://www.hsvautohuolto.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä HSV Partners Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

HSV Partners Oy:n sijaintipaikkakunta on Jämsä. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2018-08-06. Toimiala on muu moottoriajoneuvojen huolto ja korjaus. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €301,937 ja liikevoitto €18,056. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €301,937 sekä tilikauden tulokseksi €14,544. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +1030.7%, liikevoittoprosentti +6.0% ja omavaraisuusaste +29.2%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet6
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys1030.7%
Liikevoittoprosentti6.0%
Omavaraisuusaste29.2%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€3,448Edellinen: €2,724
Inventory€8,190Edellinen: €0
Rahat ja pankkisaamiset€38,438Edellinen: €2,827
Edellisten tilikausien voitto/tappio€12,121Edellinen: €9,966
Oma pääoma€29,164Edellinen: €15,632
Velat€70,847Edellinen: €9,378
Vaihtuvat vastaavat€70,881Edellinen: €5,764
Current liabilities€44,539Edellinen: €9,378
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€26,702
2024-12-31
€301,937
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€4,165
2024-12-31
€18,056
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€3,166
2024-12-31
€14,544
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€25,011
2024-12-31
€100,012
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
36/100 · Laskussa
29.2 %2024-12-31: 62.5 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
35/100 · Nousussa
1.05x2024-12-31: 0.30x
Liikevoitto-%Tyydyttävä
65/100 · Laskussa
5.9 %2024-12-31: 14.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste62.5 %29.2 %
Maksuvalmius0.30x1.05x
Liikevoitto-%14.2 %5.9 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2929154-2
ALV-tunnusFI29291542
EU-tunnusFIFPRO.2929154-2
KuntaJämsä
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2018-07-31Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2018-07-31Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2018-08-06Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2018-08-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2025-08-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaHSV Partners Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-28
Mallin pistemäärä67/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusHeikkenee
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusParanee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
462 verrokkia
Omavaraisuus37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Kannattavuus53%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius66%
Parempi kuin 66 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu100%
Parempi kuin 100 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
4 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika245 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika236 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus4 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B1
2026-09-28 00.5267/100 · v0.14
B1 → B1 · +4 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1563/100 · v0.14
B2 → B1 · +4 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1459/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-28
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikeskitaso
64/100

Toimialan tilastollinen konteksti on keskitaso.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
67/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-08-19

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

6 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

HSV Partners Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.