Yritysprofiili

Hudson Care Oy

Hudson Care Oy:n kotipaikka on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-10-16. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €69,497 ja liikevoitto €1,597.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 3396444-7VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
3396444-7
Toimiala
Kiinteistönhoito
Kunta
Järvenpää
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2023-10-16
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2023-10-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Neilikkakatu 9, 04420, Järvenpää

Verkkosivu: https://www.hudsoncare.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Hudson Care Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hudson Care Oy:n sijaintipaikkakunta on Järvenpää. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2023-10-16. Toimiala on kiinteistönhoito. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2026-04-30 liikevaihto oli €69,497 ja liikevoitto €1,597. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2026-04-30 ja osoittaa liikevaihdoksi €69,497 sekä tilikauden tulokseksi €925. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +91.5%, liikevoittoprosentti +2.3% ja omavaraisuusaste +10.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2026-04-30

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys91.5%
Liikevoittoprosentti2.3%
Omavaraisuusaste10.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Rahat ja pankkisaamiset€726Edellinen: €2,636
Edellisten tilikausien voitto/tappio€3,529Edellinen: €2,340
Oma pääoma€4,455Edellinen: €3,529
Velat€38,124Edellinen: €2,606
Vaihtuvat vastaavat€13,601Edellinen: €6,136
Current liabilities€6,503Edellinen: €2,606
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€36,285
2025-04-30
€69,497
2026-04-30
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
€1,666
2025-04-30
€1,597
2026-04-30
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
€1,190
2025-04-30
€925
2026-04-30
Varat -kehitys2 kautta
€6,136
2025-04-30
€42,578
2026-04-30

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHeikko
13/100 · Laskussa
10.5 %2025-04-30: 57.5 %
MaksuvalmiusHeikko
4/100 · Laskussa
0.11x2025-04-30: 1.01x
Liikevoitto-%Välttävä
56/100 · Laskussa
2.3 %2025-04-30: 4.6 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2025-04-302026-04-30
Omavaraisuusaste57.5 %10.5 %
Maksuvalmius1.01x0.11x
Liikevoitto-%4.6 %2.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus3396444-7
ALV-tunnusFI33964447
EU-tunnusFIFPRO.3396444-7
KuntaJärvenpää
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2023-10-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2023-10-12Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2023-10-16Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2023-10-16Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B3
SeurattavaHudson Care Oy
Luokitus ennallaanB3 · uusi analyysi 2026-09-27
Mallin pistemäärä44/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaUseampi keskeinen talousmittari on heikentynyt vertailukelpoisilla tilikausilla.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee
KannattavuusVakaa
VakavaraisuusHeikkenee
MaksuvalmiusHeikkenee
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
181 verrokkia
Omavaraisuus23%
Heikompi kuin 77 % verrokeista
Kannattavuus52%
Lähellä verrokkiryhmän keskitasoa
Maksuvalmius37%
Heikompi kuin 63 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu91%
Parempi kuin 91 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika35 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika35 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Korkea taseen velkavipu
  • Samanaikainen heikkeneminen 2 talouden osa-alueella
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
B3
2026-09-27 10.3844/100 · v0.14
B3 → B3 · +2 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2026-04-30).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B3
2026-09-1542/100 · v0.14
B2 → B3 · -8 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1450/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-27
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
48/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusNuori
35/100

Yrityksellä on noin 3 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitRajallinen
39/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

4 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2025-05-16

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2026-04-30

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2026-03-03.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hudson Care Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.