Yritysprofiili

Hyvinvointikylä Oy

Hyvinvointikylä Oy:n kotipaikka on Vihti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-11-01. Toimiala on muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €17,887 ja liikevoitto €4,881.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2859649-1VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2859649-1
Toimiala
Muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta
Kunta
Vihti
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2017-11-01
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2017-10-01
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Pääksniementie 50, 03400, Vihti

Verkkosivu: https://www.hyvinvointikyla.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä Hyvinvointikylä Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

Hyvinvointikylä Oy:n sijaintipaikkakunta on Vihti. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2017-11-01. Toimiala on muualla luokittelematon muu monenlainen sosiaalihuollon avopalvelutoiminta. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €17,887 ja liikevoitto €4,881. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €17,887 sekä tilikauden tulokseksi €4,615. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli -48.7%, liikevoittoprosentti +27.3% ja omavaraisuusaste +74.0%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet2
PRH jäsennetty2
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys-48.7%
Liikevoittoprosentti27.3%
Omavaraisuusaste74.0%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Inventory€232Edellinen: €244
Rahat ja pankkisaamiset€3,237Edellinen: €3,464
Advances received€183Edellinen: €0
Edellisten tilikausien voitto/tappio-€564Edellinen: €2,953
Oma pääoma€6,551Edellinen: €1,936
Velat€2,296Edellinen: €2,167
Vaihtuvat vastaavat€8,847Edellinen: €4,102
Current liabilities€2,296Edellinen: €2,167
Liikevaihto -kehitys2 kautta
€34,845
2024-12-31
€17,887
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys2 kautta
-€3,548
2024-12-31
€4,881
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys2 kautta
-€3,517
2024-12-31
€4,615
2025-12-31
Varat -kehitys2 kautta
€4,102
2024-12-31
€8,847
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteHyvä
95/100 · Nousussa
75.6 %2024-12-31: 47.2 %
MaksuvalmiusTyydyttävä
50/100 · Laskussa
1.51x2024-12-31: 1.71x
Liikevoitto-%Hyvä
100/100 · Nousussa
27.3 %2024-12-31: -10.2 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste47.2 %75.6 %
Maksuvalmius1.71x1.51x
Liikevoitto-%-10.2 %27.3 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2859649-1
ALV-tunnusFI28596491
EU-tunnusFIFPRO.2859649-1
KuntaVihti
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2017-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2017-11-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2017-11-01Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)
2018-01-01Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
A3
HyväHyvinvointikylä Oy
Luokitus nousiB2 → A3 · uusi analyysi 2026-09-23
Mallin pistemäärä74/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
2 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoHeikkenee
KannattavuusParanee
VakavaraisuusParanee
MaksuvalmiusVakaa
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
2 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika70 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika144 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus2 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Vahva omavaraisuusaste
  • Vahva liiketoiminnan kannattavuus
  • Hyvä lyhyen aikavälin maksuvalmius
Huomioitavat riskitekijät
  • Liikevaihto laski voimakkaasti vuodessa
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
4 arviota
A3
2026-09-23 05.0974/100 · v0.14
B2 → A3 · +17 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B2
2026-09-1557/100 · v0.14
B2 → B2 · +2 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B2
2026-09-1355/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaA3
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-23
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
41/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusHyvä
60/100

Yrityksellä on noin 8 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitSeurattava
68/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
23.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2 → A3.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
15.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.
Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
13.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B2.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

11 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-03-11

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

2 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

Hyvinvointikylä Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.