Yritysprofiili

IC siivous Oy

IC siivous Oy:n kotipaikka on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-10-06. Toimiala on kiinteistöjen siivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,788,638 ja liikevoitto €66,958.

Lunasta profiiliYhteystiedot
Y-tunnus 2059341-3VoimassaLunastamaton yritysprofiili

Perustiedot

Kaupparekisteriin merkityt yrityksen julkiset tiedot.

Y-tunnus
2059341-3
Toimiala
Kiinteistöjen siivous
Kunta
Helsinki
Yritysmuoto
Osakeyhtiö
Perustamispäivä
2006-10-06
Y-tunnuksen rekisteröintipäivä
2006-09-12
Yritystila
Voimassa
Profiilin omistajuus
Lunastamaton yritysprofiili

Yhteystiedot ja sijainti

Käyntiosoite: Lyhtytie 8, 00750, Helsinki

Verkkosivu: https://www.icsiivous.fiLähdehavainto

Tietoa yrityksestä IC siivous Oy

Yrityksen taloudellinen tilanne ja tunnusluvut.

IC siivous Oy:n sijaintipaikkakunta on Helsinki. Yritysmuoto on osakeyhtiö. Yritys on perustettu 2006-10-06. Toimiala on kiinteistöjen siivous. Viimeisimmässä talletetussa tilinpäätöksessä vuodelta 2025-12-31 liikevaihto oli €2,788,638 ja liikevoitto €66,958. Viimeisin talletettu tilinpäätös päättyi 2025-12-31 ja osoittaa liikevaihdoksi €2,788,638 sekä tilikauden tulokseksi €64,967. Viimeisimmän talletetun tilinpäätöksen perusteella liikevaihdon kehitys oli +17.6%, liikevoittoprosentti +2.4% ja omavaraisuusaste +23.5%.

Talouden kohokohdat

Viimeisimmän tilikauden tunnusluvut.

Avaa koko tilinpäätös
Viimeisin tilikausi

2025-12-31

Tuodut kaudet3
PRH jäsennetty3
Profiilin lähdePRH/XBRL-tilinpäätös
Johdetut tunnusluvut
Liikevaihdon kehitys17.6%
Liikevoittoprosentti2.4%
Omavaraisuusaste23.5%
TasekontekstiViimeisin tilikausi
Other operating income€7,346Edellinen: €3,881
Inventory€6,495Edellinen: €5,406
Rahat ja pankkisaamiset€386,931Edellinen: €276,670
Edellisten tilikausien voitto/tappio€98,202Edellinen: -€77,709
Oma pääoma€171,169Edellinen: €106,202
Velat€558,569Edellinen: €532,571
Vaihtuvat vastaavat€640,833Edellinen: €562,896
Current liabilities€495,765Edellinen: €494,289
Liikevaihto -kehitys3 kautta
€2,109,953
2023-12-31
€2,372,007
2024-12-31
€2,788,638
2025-12-31
Liikevoitto (-tappio) -kehitys3 kautta
-€79,041
2023-12-31
€179,122
2024-12-31
€66,958
2025-12-31
Tilikauden tulos -kehitys3 kautta
-€83,707
2023-12-31
€175,911
2024-12-31
€64,967
2025-12-31
Varat -kehitys3 kautta
€382,070
2023-12-31
€638,772
2024-12-31
€729,737
2025-12-31

Tunnusluvut

Tilinpäätöstietoihin perustuvat tunnusluvut. Lähde: PRH/XBRL-tilinpäätös.

OmavaraisuusasteVälttävä
29/100 · Nousussa
23.5 %2024-12-31: 16.6 %
MaksuvalmiusVälttävä
26/100 · Nousussa
0.79x2024-12-31: 0.57x
Liikevoitto-%Välttävä
56/100 · Laskussa
2.4 %2024-12-31: 7.5 %
Tunnuslukujen historia
Tunnusluku2023-12-312024-12-312025-12-31
Omavaraisuusaste-18.3 %16.6 %23.5 %
Maksuvalmius0.37x0.57x0.79x
Liikevoitto-%-3.7 %7.5 %2.4 %

Rekisteritila ja tunnisteet

Ajantasaiset rekisteritiedot ja tunnisteet YTJ:n tietojen perusteella.

YTJ-tilaVoimassa
KaupparekisteriRekisteröity
Y-tunnus2059341-3
ALV-tunnusFI20593413
EU-tunnusFIFPRO.2059341-3
KuntaHelsinki
Voimassa olevat rekisterimerkinnät
2006-09-12Liiketoiminnasta arvonlisäverovelvollinen kohteessa Verohallinto (Arvonlisäverovelvollisten rekisteri)
2006-09-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Ennakkoperintärekisteri)
2006-09-28Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Verohallinto)
2006-10-01Rekisterissä kohteessa Verohallinto (Työnantajarekisteri)
2006-10-06Rekisterissä kohteessa Patentti- ja rekisterihallinto (PRH) (Kaupparekisteri)

Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva yrityksen vakaus- ja riskiarvio.

BUSINESS.fi

BUSINESS.fi Luottoluokitus

Avoimeen dataan perustuva profiilikohtainen riskisignaali

Automaattinen luokitusEi luottopäätös
B1
VakaaIC siivous Oy
Luokitus ennallaanB1 · uusi analyysi 2026-09-15
Mallin pistemäärä61/100
Luottamus arvioonKorkea
Näytön laatuVahva talousnäyttöTilinpäätösdata mukana
Talouden suuntaTalouskehitys on pääosin vakaa tai ristisuuntainen.
3 vertailukelpoista kautta
LiikevaihtoParanee · 2 peräkkäistä kautta
KannattavuusVaihteleva
VakavaraisuusParanee · 2 peräkkäistä kautta
MaksuvalmiusVakaa
Vertailu samankaltaisiin yrityksiinSama kokoluokka SuomessaKuvaileva vertailu – ei muuta luokituksen pistemäärää.
106 verrokkia
Omavaraisuus22%
Heikompi kuin 78 % verrokeista
Kannattavuus35%
Heikompi kuin 65 % verrokeista
Maksuvalmius97%
Parempi kuin 97 % verrokeista
Liikevaihdon kasvu70%
Parempi kuin 70 % verrokeista
Tilinpäätösten ilmoitusrytmiSäännöllinenPerustuu PRH:n havaittuihin tilikauden päättymis- ja rekisteröintipäiviin. Kuvaileva näyttö ei muuta v0.14-pistemäärää.
3 havaittua ilmoitusta
Uusin rekisteröintiaika105 pv tilikauden päättymisestä
Tyypillinen rekisteröintiaika117 pv tilikauden päättymisestä
Vuosittainen jatkuvuus3 peräkkäistä kautta
Arviota tukevat tekijät
  • Aktiivinen rekisteritila
  • Uudempi tilinpäätösilmoitus on rekisteröity
  • Pitkä rekisterihistoria
Huomioitavat riskitekijät
  • Heikko maksuvalmius
  • Toimialan kohonnut häiriöriski
LuokitushistoriaAutomaattisen arvion kehitysMuutokset perustuvat tallennettujen automaattisten arvioiden näyttöeroihin.
5 arviota
B1
2026-09-15 13.3161/100 · v0.14
B1 → B1 · -8 pistettä
  • Tietopohja vahvistui: PRH/XBRL-tilinpäätös lisättiin analyysiin (2025-12-31).
  • Arvion luottamus: Keskitaso → Korkea.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Vahva talousnäyttö.
B1
2026-09-1469/100 · v0.14
B1 → B1
B1
2026-09-1469/100 · v0.13
B1 → B1 · +9 pistettä
  • Arvion luottamus: Matala → Keskitaso.
  • Näytön laatu: Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö → Rekisteri- ja tilastopohjainen näyttö.
  • Uusi riskitekijä: Luokitukseen riittäviä rakenteisia taloustunnuslukuja ei ole käytettävissä.
B1
2026-09-1360/100 · v0.12
Vertailun vanhin säilytetty automaattinen arvio
Automaattisen mallin luokkaB1
Automaattisen mallin tietopäivä2026-09-15
Automaattisen mallin versioopen-risk-grade-v0.14
Tilinpäätösdata mukana

Luokitus voi hyödyntää avointa digitaalista tilinpäätösdataa sekä rekisterisignaaleja.

Varmenna arvio

Riskikonteksti

Kun Tier 1 -arvioon riittävää lähdeperusteista talousmittaristoa ei ole käytettävissä, BUSINESS.fi näyttää rekisteri-, toimiala- ja aluekontekstia.

Toimialariskikoholla
45/100

Toimialan tilastollinen konteksti on koholla.

Ikä ja jatkuvuusVakiintunut
80/100

Yrityksellä on noin 20 vuotta rekisterijatkuvuutta.

Rekisteri- ja statussignaalitVakaa
88/100

Rekisterihistoria, tilinpäätösten tuoreus ja voimassa olevat rekisterimerkinnät ovat vielä rajallisia tai vaihtelevia.

Tapahtumat & uutiset

Yritykseen liittyvät varmennetut tapahtumat ja lähteistetyt ulkoiset uutiset yhtenä aikajanana.

Luottoluokitus päivittyiLuottoluokitusTodennettu lähde
14.9.2026 · BUSINESS.fi / Opterom LuottoluokitusAutomaattinen luokitus B1.

Rekisteriaikajana

Yrityksen kaupparekisteri-ilmoitukset aikajanalla.

31 rekisteritapahtumaaUusin tapahtuma: 2026-04-15

Tilinpäätöstiedot

Saatavilla olevat tilinpäätösjaksot ja PRH:n lähdeaineistot.

3 tilinpäätösjaksoaUusin tilikausi: 2025-12-31

Profiilin lähde ja omistajuus

Julkisiin rekisteritietoihin perustuva profiili
BUSINESS.fi on muodostanut tämän profiilin julkisista yritystiedoista. Lähdetiedot päivitetty 2025-12-31.

Yritys ei ole vielä lunastanut profiilia

IC siivous Oy -profiili näyttää julkiset perustiedot. Yrityksen edustaja voi lunastaa profiilin, päivittää julkisia tietoja ja ottaa omistajan työkalut käyttöön.